banner864

Twitter'a erişim engellendi 22 Temmuz 2015, 11:22

Suruç'taki patlamanın ardından yerel mahkemenin kararıyla Twitter'a erişim yasağı geldi.
Twitter kullanıcıları son birkaç saattir mikro blog sitesine erişemiyor. Bilgi Teknolojileri Kurumu yasağın kendileriyle ilgisi olmadığını, erişim engelinin kaldırılması için çabaların sürdüğünü açıkladı.
Zaman zaman Türkiye’de engellenen sosyal ağların başında gelen Twitter’da yeni bir erişim sorunu yaşanıyor. Reuters'a konuşan Bilgi Teknolojileri Kurumu yetkilisi sorunun kendilerinden kaynaklanmadığını, engelin kaldırılması için çabaların sürdüğünü söyledi.

Sorunla ilgili resmi bir açıklama yapılmazken iddialar Suruç’ta yaşanan ve 32 kişinin öldüğü terör saldırısı ile ilgili paylaşımların olduğu yönünde.

Bazı kullanıcılar Twitter’a giremezken bazı kullanıcıların ise halen sosyal ağa ulaşabildiği bilgisi alınıyor. Bu da engelleme kararının tüm İnternet Servis Sağlayıcılar’a ulaşmadığı ya da ulaşsa da henüz işleme alınmadığı anlamına geliyor. Ancak GSM operatörleri üzerinden Twiter'a erişmek mümkün değil.

(sputnik)

"30 dakika içinde erişim yeniden sağlanabilir"

Reuters'a bilgi veren üst düzey bir yetkili, 32 kişinin hayatını kaybettiği Suruç saldırısına dair 107 görüntünün kaldırılmasının talep edildiğini ve Twitter'ın bunları kaldırmaya başladığını belirterek, "Kısa süre içinde bu görüntülerin tamamı kaldırılacak. Twitter, bu kararı uygulamak için mahkeme kararını devreye aldı. Yaklaşık 30 dakika içinde erişim yeniden sağlanabilir" dedi.

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar