banner864

WhatsApp kullananlar müjde! Artık bilgisayarda da kullanabilirsiniz! 22 Ocak 2015, 11:02

Birçok insanın bu zamana kadar dört gözle beklediği sonunda gerçekleşti. Whatsapp artık bilgisayarda kullanılabilir durumda. Ancak bu özelliği kullanabilmeniz için, Android, Windows Phone veya BlackBerry kullanıcısı olmanız lazım.
web.whatsapp'ı kullanabilmeniz için telefonunuzda aktif olarak Whatsapp'a bağlı olmanız gerekiyor. Yani telefonunuzdaki WhatsApp'ı anlık olarak bilgisayar ekranınıza yansıtıyor. 
Uygulamayı kullanmak için telefonunuzdan burada bulunan QR kodu, son sürüm WhatsApp yüklü telefonunuza okutmanız gerekiyor. Ayrıca bilgisayarınızda da Chrome tarayıcı kullanmanız gerekli.Nasıl kullanılır?

Webtekno'nun haberine göre, uygulamayı kullanmak için telefonunuzda WhatsApp'ın son sürümü yüklü olması lazım. Bunu marketlerden kolayca güncelleyebilirsiniz. Güncelledikten sonra, telefonunuzdan WhatsApp'ı açıp, ayarlardan WhatsApp web'i seçiyoruz. Daha sonra Chrome üzerinden web.whatsapp.com adresine giderek, karşımıza gelen QR kodu telefonumuzdan okutuyoruz. İşlem bu kadar basit. Tüm konuşmalarınız artık bilgisayarınızın ekranına gelmiş oluyor.WhatsApp kurucusu Jan Koum'un dediğine göre Apple'ın platform kısıtlamalarından dolayı, şimdilik iOs cihazlarımızda bu özelliği kullanamayacağız. Ancak ileride Apple WhatsApp için bu özelliği açar mı bilinmez. 

WhatsApp'ın web uygulamasına aşağıda bulunan linkten ulaşabilirsiniz: https://web.whatsapp.com/

Yorumlar

cimen58 :

barkodu okumuyor benimkinde neden ?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar