banner864

10 Kasım'da Atatürk’ten başka kimseye söz vermedik! 11 Kasım 2014, 18:26

Türkiye Gençlik Birliği Frankfurt üyeleri Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıldönümünde Frankfurt Hauptwache’de biraraya geldiler.
Türkiye Gençlik Birliği Frankfurt üyeleri Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıldönümünde Frankfurt Hauptwache’de biraraya geldiler.

Sık sık "Mustafa Kemal"in Askerleriyiz", "10 Kasım yas değil mücadele günüdür", "Birleşe birleşe kazanacağız" sloganları atıldı.

Yapılan Saygı duruşu ve Istiklal Marşı‘ nın okunmasının ardından grup adına yapılan açıklamada şunlar belirtildi:
10 Kasım 2014'ün arkada kalan 10 Kasım'lardan çok daha değerli ve önemli bir hale gelmiştir. "Saygı, sevginin demlenmiş halidir. Biz Mustafa Kemal Atatürk'e duyduğumuz saygıyı, sevgimizi demliyoruz ve burada ifade ediyoruz. Biz gençlerin önünde Mustafa Kemal Atatürk bir gelecek tasarımı olarak durmaktadır. Sadece bir saygı için değil bir mücadele çağrısı için burada toplanıyoruz." Mustafa Kemal Atatürk'ü zihinlerden silmeye çalışan uygulamalara, yapılan dolaylı saldırılara sessiz kalmayacağız.

"Atatürk devrimi bizim için Türkü ve Kürdüyle büyük bir millet olmak demektir. Kurtuluş Savaşı demektir. Atatürk devrimi bizim için akıldır, bilimdir. O yüzden Atatürk devrimi bizim için gelecektir. İrademizi emperyalizme, Orta Çağ'a teslim etmemek demektir.

O nedenle buradan Frankfurt`tan haykiriyoruz. "10 Kasım yas günü değil mücadele günüdür."

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar