banner864

27 Nisan'da bitecek! 20 Nisan 2014, 21:59

Suriye devleti elindeki kimyasal silahların yüzde 80'inini Birleşmiş Millletler'e teslim etti. BM'ye bağlı Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü özel koordinatörü Sigrid Kaag, eğer bu süreç devam ederse, Suriye’nin 27 Nisan tarihine kadar bütüm kimyasal silahlarını teslim etmiş olacağını açıkladı.
Suriye elindeki kimyasal silah stoklarının yüde 80'ini birleşmiş milletlere teslim etti. BM'ye bağlı Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü özel koordinatörü Sigrid Kaag, "süreç devam ederse, Suriye’nin 27 Nisan tarihine kadar bütün kimyasal silahlarını teslim etmiş olacağını" duyurdu.

Suriye'nin kimyasal silahları, özel donanımlı askeri personelin görev yaptığı gemilerde ülke dışına taşınıyor.

Geçen yıl Ağustos ayında Şam yakınlarında bir kimyasal saldırı tezgahı üzerinden Suriye'ye Batı müdahalesi tartışılmıştı. Olayın sonrasında ise kimyasal saldırıdan Suriye yönetimini sorumlu tutacak herhangi bir kanıt bulunamadı. Dahası kimyasal saldırının Esad karşıtı teröristler tarafından yapıldığına dair çok sayıda bilgi ortaya çıktı.

En son Amerikalı saygın gazeteci Seymour Hersh Suriye'deki kimyasal saldırının AKP iktidarı tarafından Amerika'yı savaşa sokmak için yapıldığını yazdı. Hersh, iddialarını Amerikan istihbarat raporlarına dayandırdı.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar