banner864

3 bin olacak 08 Kasım 2014, 12:06

ABD Başkanı Barack Obama, Irak’a bin 500 askerin daha geri hizmette bulunmak üzere gönderilmesini onayladı. Askerler eğit-donat planı kapsamında görevlendirilecek. Irak'taki Amerikan askeri sayısı, 3 bine yükselecek.
Amerika, Irak'a bin 500 asker gönderiyor.

Ameirka Başkanı Obama asker gönderilmesini öngören kararı onayladı. Askerler eğit-donat planı kapsamında Irak'ta görev yapacak. Amerika Savunma Bakanlığı Pentagon, askerlerin Irak güçlerini eğiteceğini ve onlara yardımcı olacaklarını bildirdi. Bu hamlenin Irak hükümetinin talebi üzerine alındığı belirtildi. Bin 500 askerin gidişiyle birlikte Irak'taki Amerikan askeri sayısı 3 biner yükselecek.

Beyaz Saray’ın Kongre’den, Suriye ve Irak'taki askeri operasyonlar için 5 milyar 600 milyon dolar talep edeceği ifade edildi. Bunun 1 milyar 600 milyon dolarının eğit-donat programına harcanacağı açıklandı.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler
ırakAbdAsker

Yorumlar

cenap aytepe :

işte amerika ile filen savaşa girdik korkmayız ama idarecilerimiz pasif şimdi artık amerikanın desteğinde pkk sınılarımızdan saldıracak .ve peşmerge adı altıda pkk eğitim alacak baksana arkadan kahpece vurmayı beceriyorlar işitle yüz yüze savaşamadılar .bu hükümet başımızı büyük belaya soktu .ve bu yapıya chp yönetimi ortaklık ediyor

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar