400 Türk, Libya'da mahsur 27 Eylül 2014, 19:46

Libya'da çalışan 457 Türk işçi, iki aşiretin çatışması nedeniyle bir havalimanında mahsur kaldı. İşçiler 5 gündür havalimanında yatıp kalkıyor. Yemekleri ve sularının bittiği söyleniyor. Onlardan sağlıklı haber alamayan Türkiye'deki yakınları ise oldukça endişeli.

400 Türk Libya'da mahsur paylaşan: ulusalkanal
Libya’da çalışan 457 Türk işçi, iki aşiretin çatışması nedeniyle bir havalimanında mahsur kaldı. Yemek ve suları tükenen işçilerin, silah sesleri arasında hayatta kalmaya çalıştığı bildirildi.

İşçiler, ENKA Teknik Şirketi bünyesinde Libya'nın Ubari bölgesine termik santral yapımı için gitmişti. Mahsur kalan işçilerden Emin Şenel'in oğlu Engün Şenel'in verdiği bilgiye göre olay, 6 gün önce yaşandı. İki aşiret arasında çatışma çıkınca, şirket 457 işçiyi Trablus Havalimanı'na götürdü.

Aileler oldukça kaygılı. Başvurmadıkları yer kalmadı ama yine de bir sonuç yok. Ne Libya Dışişleri'nden ne de Enka şirketinden sağlıklı bir bilgi alamıyorlar.

Libya'da mahsur kalan işçiler ise zor şartlar altında. Yemekle ve suları tükenen işçiler silah seslerinin arasında hayatta kalmaya çalışıyor. İşçiler, aşiretler tarafından rehin alınma tehlikesiyle de karşı karşıya.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Ercan hasbay :

Arkadaslar ben kendim bizzat bu olayları yaşadım ve hala yaşıyorum inaninki biz çok zor durumda kaldık ghat havalaninda aç susuz 6 gün geçirdik boton zeminlerde uyuduk belkide ölen arkadaş açlıktan öldü kimse bilemez o işçi ve emekçi kardeşlerimizin neler yaşadığını kaç arkadaşımız finalasti çok zor günler di çok allah herkesin yanında olsun

mehmet KAHVECIOĞLU :

OKUMADAN GECME KARDESLERINIZE YARDIMCI OLUN... libyada mahsur kalan 400 işçi kardeşiniz desteklerinizi bekliyor ARKADAŞLAR BU sanaryoyu BENIM YAŞADİĞİM VE BENIM GIBI YASAYAN 400 KARDEŞIMIN ABEMIN VE EKMEK PARASI İÇIN ALIN TERI DÖKEN YAŞANMIŞ BİR OLAY 5 GUN AC SUSUZZ KALDIGIMIZ LIBYANIN GAHT ILÇESINDE BULUNDUĞUMUZ HAVAALANINDA SIZE SESLENDIK ÖYLE BIR LANET ICINDE YAŞADİK KI ANLATSAM ANLATILMAZ. BİR İŞÇİ KARDESIMIZİ KAYBETTIK AÇLİK VE SUSUZLUK IHTIYACİ IYI KARSILANMADIGI IÇIN KALP KRIZI GEÇIRDI VE BUNU GÖREN BÜTÜN KARDESLERIMIZE SESLENIYORUM BUNU PAYLAŞINKİ BİZ 400 KIŞININ BETONDA YATIP KURU EKMEGE ZEYTINE TALIP OLAN INSANLARIZ ALLAHIMA BINLERCE ŞÜKÜR OLSUN... TÜRKIYEDE KI BÜTÜN HALKİMİZA KARDESLERIMIZE BU BIZIM ÇEKTIĞIMIZ YARA SIZIN YARANIZ OLSUN... ENKA TEKNİK FIRMASINDA CALISMAYIN ENKA TEKNIK : IŞÇINİN İKI KURUŞUNA GÖZ DİKEN, BİR KIŞININ CANINI ALAN, 400 KIŞININ YUVASINI DAĞİTAN BİR FIRMADIR.... M.KAHVECIOĞLU

ali kaya :

Libyada esir alınan enka çalïşanı ismet yalçın kalp krizi geçirip vefat etti cenazesi hala getirilmedi ve hala şirket hiçbir açıklama yapmıyor elle tutulur bir bilgi vermiyorlar umarım diğer işçiler sağsalim gelir

Özlem arslan :

Bize konsolosluktan yola çıktıkları soylendi inşallah herkezin yakinlari saga salim gelir

suzan sagkanat :

can sagligindan endiseliyiz ltfn bi haber verin bize en son haberleri paylasin

Nurettin yıldırım :

lutfen daha net haber verın allahım korusun hepsını

Sabri bülbül :

yedi gün oldu meraktayız lütfen ilglenenlere duyrulur

Esin Kiraz :

Hiçbir haber alamıyoruz sağlıklı bilgiler verilmiyor aileleri olarak cok zor durumdayız

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar