banner864

5 kişiyi Türkiye'ye göndermiş 17 Ocak 2015, 17:32

Paris saldırılarıyla ilgili yürütülen soruşturmada önemli bilgilere ulaşıldı. Market baskınını gerçekleştiren Amedy Coulibaly'nin 2 Ocak'ta Hayat Boumeddiene ile birlikte beş kişiyi Madrid'den Türkiye'ye gönderdiği açıklandı.
 Paris'teki musevi marketini basarak 4 kişiyi öldüren Amedy Coulibaly'nin 2 Ocak'ta imam nikahlı eşi Hayat Boumeddiene ile birlikte beş kişiyi, Madrid'den Türkiye'ye gönderdiği açıklandı.

Fransız resmi haber ajansı AFP'nin bir İspanyol terörle mücadele yetkilisine dayandırdığı habere göre, Coulibaly'nin Türkiye'ye gönderdiği isimler arasında Hayat Boumeddiene, Mehdi Sabry Belhoucine, Mohamed Belhoucine, eşi ve oğlu vardı.

Önce Hayat Boumeddiene ve Mehdi Belhoucine, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na indi. Daha sonra da Mohamed Belhoucine, eşi ve çocuğu İstanbul'a hareket etti.

Belhoucine kardeşlerin Fransa'da terör suçlarından hüküm giydiği belirtildi. Hayat Boumeddiene ve Mehdi Belhoucine, 2 Ocak'ta Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki güvenlik kameraları tarafından görüntülenmişti.

Öte yandan Bulgaristan’dan Türkiye’ye geçmeye çalışırken yakalanan Fransız vatandaşı Fritz-Joly Joachin’le ilgili yeni bir bilgi ortaya çıktı. Charlie Hebdo dergisine saldırı düzenleyen Koachi kardeşlerin suç ortağı olduğu öne sürülen Joachin’in yanındaki biri Türk, üç kişinin Türkiye'ye geçtiği belirtildi.

AFP'nin haberine göre, bu kişiler Fehime A., Cheikhou Diakhaby ve kız arkadaşı Imane Chanaa'ydı.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar