banner864

AB büyüme tahminlerini yükseltti 05 Şubat 2015, 16:33

Avrupa Birliği Komisyonu Ekonomik Tahminler Raporu yayımlandı. Komisyon, Türkiye'nin 2015 yılı büyüme tahminini yüzde 3.3'ten 3.7'ye yükseltti. Gerekçe olarak enflasyondaki gerileme gösterildi.
 Avrupa Birliği Komisyonu'nun Kış Ekonomik Tahminler Raporu yayımlandı. 

Komisyon, Türkiye'nin büyüme beklentisini 3.3'ten 3.7'ye yükseltti. Avrupa Birliği Komisyonu gerekçe olarak enflasyondaki gerileme gösterildi.

Avrupa Birliği Komisyonu raporunda Merkez Bankası'nın 2013 ve 2014'te sıkı para politikası uyguladığı, fakat ocak 2015'te  hükümetten ve Cumhurbaşkanı'ndan baskının" ardından parasal koşulları gevşettiği ifade edildi.

Türkiye'de iç talepteki yavaşlığın iyileşen net ihracatla büyük ölçüde telafi edildiği belirtilen raporda, "Eğer Rusya, Ukrayna ve Irak'a ihracat daralmasaydı Türkiye'nin genel ihracat performansı ve büyüme rakamı daha iyi olacaktı" denildi.

Komisyon ayrıca 2016 yılı Türkiye büyüme beklenti oranına da yer verdi. Buna göre Türkiye'nin büyüme tahmini 2016 için yüzde 3.7'den 4'e yükseltildi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

AV.YENAL ÜNSELİ :

" new world order " projesi, yani kudüs merkezli yeni dünya devleti kurgularini canli tutmak için yoğun propaganda yapiyorlar.büyudüğü falan yok..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar