banner864

ABD'de F-16 ile yolcu uçağı çarpıştı! 07 Temmuz 2015, 20:16

ABD’de F-16 ile küçük bir yolcu uçağı havada çarpıştı
ABD’nin Güney Caroline eyaletinde, Charleston’un 11 mil kuzeyinde, F-16 savaş uçağıyla, Cessna 150 C tipi küçük bir yolcu uçağı havada çarpıştı.
Federal Havacılık Dairesi’nden (FAA) Jim Peters’ın yaptığı açıklamaya göre Moncks Corner bölgesinde yaşanan çarpışma yerel saatle sabah 11 sularında gerçekleşti. Daha fazla bilgiye sahip olmadığını açıklayan yetkili pilotlar konusunda da bir bilgi vermedi.

Sağlık ekiplerinin telsiz konuşmalarından öğrenildiğine göre askeri pilot hayatta ve enkazdan çıkarıldı. Berkeley Acil Müdahale ekibinden bir görevlinin bildirdiğine göre pilotun bilinci yerinde ve yürüyebiliyor.
Görgü tanıkları kuvvetli bir ses duyduklarını ve yukarıya baktıklarında bir alev topu gördüklerini söyledi. Görgü tanıklarına göre küçük yolcu uçağının suyla kaplı çeltik tarlasının içine düştü. Çevrelerine uçak parçalarının düştüğünü söyleyen görgü tanıkları, herhangi bir patlama olasılığına karşı kendilerinin bölgeye yaklaştırılmadığını ifade etti.
Cessna tipi küçük yolcu uçağında ise henüz kaç kişinin olduğu net olarak bilinmiyor. Pilot ve yolcuların akıbetiyle ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Özge DÜZGÜN
DHA

Yorumlar

Serkan :

tamam da hacı yolcu uçağını anladık hadi otomatik pilot bilmemne de, savaş uçağında o yokki anasını satıyım koça uçağı görüp de önündeki kolu az itip çekememiş mi bu nası bi mallık?

duygu :

salak amerikalıların her iki dkda bir f 16 uçurmasının sebebi ne peki? neden yani???

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar