banner864

ABD'den çarpıcı Esad açıklaması 14 Mart 2015, 16:56

"Amerika Esad'ın devrilmesini istemiyor" Açıklama CIA Başkanı John Brennan'dan geldi. Brennan, "Hiçbirimiz, Rusya, Amerika, koalisyon, bölge ülkeleri Şam'daki siyasi kurumların ve hükümetin çöküşünü istemiyor" dedi. 

Amerikan Merkezi Haber Alma Teşkilatı Başkanı John Brennan, Suriye ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. 

CIA Başkanı, Amerika'nın gölge dışişleri bakanlığı olarak da bilinen Dış İlişkiler Konseyi CFR'de konuştu. Brennan, Esad hükümetinin yıkılmasını istemediklerini söyledi. 

"Yapmayı istediğimiz son şey IŞİD ve El Kaide gibi radikal unsurların Şam'a yürümelerine izin vermektir. Hiçbirimiz, Rusya, ABD, koalisyon, bölge ülkeleri Şam'daki siyasi kurumların ve hükümetin çöküşünü istemiyor."

"Ilımlı muhalefetin desteklenmesi bu nedenle önemli" diyen Brennan, uluslararası camiandan Suriye'de iç savaşı sona erdirecek temsilci bir hükümetin kurulması için gayret göstermesini istedi. 

Amerika'nın Suriye rejiminin çökmesi halinde yerini kimin alacağına dair endişeleri olduğunu belirten CIA Başkanı "Bence bu meşru bir endişe" dedi. 

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Adil Aydın :

vatan partisi'nin ahmedinejad ve esad ile görüşmeleri " batı asya birliği " için önemli bir hamle oldu. cıa bölgedeki tehlikeyi gözden kaçırıyor.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder