ABD'den çarpıcı Irak açıklaması: En iyi ve tek çözüm... 13 Ağustos 2015, 18:07

Musul’a koalisyon güçlerinin planladığı operasyonun zamanı yaklaştıkça Bağdat’ta bombalar patlıyor ve Irak Başbakanı İbadi'ye yönelik baskılar artıyor. Bu noktada ABD’den çarpıcı bir açıklama geldi. ABD Kara Kuvvetleri Komutanı Odierno, “Irak’ta bölünme en iyi ve tek çözüm” dedi.
Bağdat'ta bombaların patladığı sıralarda Amerika'dan "Irak bölünsün" çağrısı geldi.

Irak’ta IŞİD'e planlanan Musul operasyonu yaklaşırken Amerika ülkeyi bölme planlarını ortaya koydu.

ABD Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ray Odierno, Irak’ta bölünmenin en iyi çözüm olabileceğini söyledi.

Pentagon’da düzenlenen veda basın toplantısında konuşan Orgeneral Odierno, “Irak’ın gelecekteki fotoğrafının, geçmiştekinden farklı olacağını” belirtti.

Odierno’ya göre, Irak’ta Şiiler ve Sünniler arasındaki uzlaşma gittikçe zorlaştı.

Irak’ın bölünmesi konusunu diplomat ve politikacıların tartışması gerektiğini savunan ABD’li komutan, “Bu yaşanacak bir gelişmedir, belki bu tek çözümdür” ifadesini kullandı.

2008-2010 yılları arasında ABD’li en üst düzey komutanı olarak Irak’ta görev yapan Odierno, yarın emekliye ayrılacak. Odierno, giderayak, PYD’nin bölgedeki mücadelesine de destek vermekten geri durmadı. "PYD IŞİD’i zayıflattı" iddiasında bulundu.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

esipa :

sayin Bop baskani nerede............lol butun alem bildigini bizimkiler tavuk kusu gibi kafayi kum sokmus

ismail Saykal :

CIA jenositini böyle kapatır Oraya neye geldin neye çöreklendin.Çekil böyle Işıd mış vs .. vs imiş yalanları bırakKatliam larını örtemezsin bu kanparasını senin zenginliğinde ödeyemez.. Yazık insancıklara Allah buna aracı olan tüm örgütlerin belasını versin..

Kemal Başaran :

ABD Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olacak. Türkiye K.Irak'ı ABD'ye yedirmez. Rusya ve İran da K.Irak'ın ABD kontrolunda olmasındansa Türkiye'nin denetiminde olmasını tercih ederler.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar