banner864

ABD'den Mısır'a askeri yardım 01 Nisan 2015, 14:17

ABD Başkanı Barack Obama, 2013 yılından bu yana askıya alınan Mısır'a askeri yardımların devam edeceğini açıkladı. Obama, Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah Sisi'yle yaptığı telefon görüşmesinde askeri yardım için Kongre'den 1. 3 milyar dolar talep edeceğini söyledi.
ABD Başkanı Barack Obama, Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah Sisi ile telefonla görüştü. Obama Sisi'ye, 2013 yılından bu yana askıya alınan askeri yardımların yeniden başlayacağını söyledi.

Savaş uçağı, füze ve tank teslimatlarının gerçekleştirileceğini belirten Obama, ABD Kongresi'nden Mısır'a askeri yardım için 1.3 milyar dolar talep edeceğini açıkladı.

Daha önce yapılan anlaşmalar gereği, ABD'nin, Mısır'a 20 adet F-16 teslimatı gerçekleştirmesi gerekiyordu. Ancak 2013 yılının Temmuz ayında telimat askıya alınmıştı.
Obama yönetimi, bunun yanında Kahire'ye yapılan askeri yardımları da azaltmış, gerekçe olarak "protestoculara yönelik şiddeti" göstermişti. 

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Ertuğrul Özkan :

mısır' lılar ayvayı yediler.. bize de menderes zamanında marshall yardımı adı altında ellerindeki bütün envanterden çıkmış hurda silah. gemi. ve askeri malzemeleri kakalayıp karşılığında madenlerimizi elimizden bedavaya almışlardı.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder