banner864

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Marie Harf'ten Melih Gökçek'e sert yanıt 30 Nisan 2015, 09:20

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Vekili Marie Harf, kendisine Twitter'dan 'Hadi sarışın cevap versene. Come on blonde answer now' diye yazan Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek'in sözlerine yanıt vermeyi düşünmediğini belirterek, "O sözlere yanıt verip, onurlandırmayı düşünmüyorum" diye konuştu.
Marie Harf'e, başkent Washington'da düzenlediği günlük basın toplantısında, Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek'in Baltimore'daki polis şiddeti için Twitter üzerinden "Hadi sarışın cevap versene. Come on blonde answer now" mesajına ilişkin yorumu soruldu.

Soruyu yanıtlamadan önce, ABD'de yaşanan olaylar ile ilgili olarak Başkan Barack Obama'nın çok içten açıklamalar yaptığını anlatan Harf, "Yüz yüze olduğumuz sorunlarla ilgili şeffaflık konusunda ABD, dünyanın tüm ülkelerinden daha açıktır ve gerekli araştırmaları yapar. Kimse ABD'nin, duruşunu sorgulamamalı" diye konuştu.

Harf, kendisine soruyu yönelten gazetecinin "Sizi kişisel olarak hedef alan ve çok saldırgan bir yaklaşım, yanıtlamanız için bir fırsat vermek istedim" sözlerini ise, "O sözlere yanıt verip, onurlandırmayı düşünmüyorum" karşılığını verdi. DHA
Etiketler

Yorumlar

mdd :

"o sözlere yanıt verip, onurlandırmayı düşünmüyorum" dedi...haydi melih cevap ver. sana "onurlandırmak istemiyorum" dedi. yani sen ....... dedi.

Nesrin :

meli̇h gokcek bir politikaciya yakismayan bir uslupla bir bayana hitap etmis ne olursa olsun bir hanmla bu sekilde konusulmaz bir turk beyefendisine bu tip tavirlar yakismaz o koltukta melih gokcek turk milletini temsil ediyor bizi bu kadar dusurmesi cok ayip her diyalogun bir usulu vardir bunu ne yazik ki ogrenememis bizleri kimler temsil ediyor utanilacak bir durum.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar