banner864

''ABD gemisini 50 saniyede batırırız'' 03 Kasım 2014, 13:22

"Amerikan gemilerini 50 saniyede batırırız". İran, Basra Körfezi'nde Amerika'nın askerî varlığıyla ilgili bu açıklamayı yaptı. İran Deniz Kuvvetleri Komutanı Ali Fedevi, Amerikan güçlerinin Basra'dan çekilmesi için çağrı yaptı.
İran, Amerika'nın askeri güçlerini Basra Körfezi'nden çekmesini istedi, "Amerikan gemilerini 50 saniyede batırırız" dedi.

Açıklama İran Devrim Muhafızları Deniz Kuvvetleri Komutanı Amiral Ali Fedevi'den geldi. Fedevi, Amerika'nın Basra Körfezi'ndeki hedefinin bölgedeki petrol ve doğalgaz kaynakları olduğunu söyledi. Deniz Kuvvetleri Komutanı, Amerika'yı Basra Körfezi'nden çıkarmanın birinci amaçları olduğunu vurguladı.

Körfez'deki Amerikan gemilerine saldırma ve batırma yönünde çok sayıda başarılı tatbikata imza attıklarını hatırlatan Fedevi, "1 Amerikan gemisini 50 saniyede batırma kapasitesine sahibiz" diye konuştu.

Amerika'nın Basra'daki denizaltılarına da işaret eden Amiral Fedevi, İran donanmasının su altındaki hedeflere saldırma kapasitesini yükselttiklerini ve gelişmiş füzelere sahip olduklarını söyledi.

İran 2011'in son ayında Barsa Körfezi'ne açılan kapı olan Hürmüz Boğazı'nı savaş gemileri ile kapatmaış, başarılı bir tatbikat gerçekleştirmişti.

Amerikan donanmasına ait 5'inci Filo Bahreyn'de bulunuyor.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

TC_HEKİMİ :

e hadi sam amca bir cevap versene.her dediğini kanun sayan ülke yöneticileri yok mu iran'da??o zaman başka taktikler bulman gerekecek.hadi sana kolay gelmeye..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar