banner864

ABD helikopterleri yolunu kaybetti 13 Eylül 2014, 09:51

ABD Suriye ve Irak’ta hava saldırılarına hazırlanırken askeri helikopterlerinin Polonya’da yolunu kaybettiği bildirildi. Polonya “Gazeta Wyborcza” gazetesinin bildirdiği ve uluslararası haber ajanslarının aktardığına göre iki helikopter filosu iki ayrı günde üst üste yolunu kaybetti ve Polonya’da tarlaya iniş yapmak zorunda kaldı.

Gazetenin haberine göre önce Pazartesi 12 helikopterden oluşan filo, salı günü de 6 helikopterli bir grup, kötü hava şartları nedeniyle yolunu kaybetti ve küçük köylerin yakınındaki tarlaya inmek zorunda kaldı.Askerlere gezi rehberi

Bir NATO harekatından dönmekte olan pilotlar, yönlerini kaybedince çözümü tarlaya iniş yapıp köylülere yol sormakta buldu. Gazeteye konuşan köylüler, Amerikan askerlerinin “oldukça şaşkın” göründüklerini belirtti. Köylüler askerlere yolu tarif edip bölgenin İngilizce gezi kitaplarını verdi.

Bölgedeki Gruta kentinin Belediye Başkanı da acil inişi doğruladı ve “birden indiler, korkudan hala bacaklarım titriyor. Neyse ki Amerikalılarmış” ifadesini kullandı.

Amerikan askerleri, yol sordukları köylülerle fotoğraf da çektirip uçuşa devam etti

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder