banner864

ABD İHA'ları Erbil'de 30 Haziran 2015, 20:02

ABD'nin Kürt koridoru için insansız hava araçlarını Erbil'de kurduğu tesislerden uçurduğu ortaya çıktı. Tamamen CIA tarafından kontrol edilem merkezde ABD özel kuvvetlerine bağlı askerlerinde bulunduğu öğrenildi.
ABD'nin Kürt koridoru için Erbil'de tesis kurduğu ortaya çıktı.

Aydınlık gazetesinin güvenlik kaynaklarına dayandırdığı haberine göre, Suriye’nin kuzeyinde PKK koridoru için alan açan askeri operasyonlar Erbil’deki havaalanının hemen yakınında inşa edilen yeni tesislerde yönetiliyor. CIA kontrolüne teslim edilen merkezde ABD özel kuvvetleri mensupları da bulunuyor.

Suriye üzerinde keşif uçuşu yapan İHA'lar da buradan havalanıyor. Havalananlar arasında silahlı insansız hava araçları da bulunuyor.

ABD’nin böylece Suriye’nin kuzeyinde PKK ile yürüttüğü operasyonu büyük oranda TSK’nın denetiminden kaçırmış oluyor.  Askeri kanallar üzerinden ABD’ye iletilen uyarı ve talepler, Pentagon'a iletilse de operasyon CIA tarafından yürütüldüğü için Pentagon, "elimizde böyle bir dosya yok" diye talepleri geri çeviriyor.

Ancak TSK'nın da dikkatleri Erbil'deki ABD tesisinde. Güvenlik kaynakları, CIA’ya ait predatörlerin uçuş bölgelerinin dikkatle izlendiğini dile getiriyor.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder