banner864

ABD kaldırma sinyali verdi 06 Şubat 2014, 08:21

Amerika Dışişleri Bakan Yardımcısı Victoria Nuland, Amerika'nın Kıbrıs için öngördüğü çözümü açıkladı. Amerika'nın çözümü "çözülme" oldu. Nuland, sınırların kaldırılarak Birleşik Kıbrıs adı altında, KKTC egemenliğine son verecek planı destekleyeceklerini açıkladı.
ABD'nin Kıbrıs sorunu için öngördüğü çözüm "Çözülme" oldu.

ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Victoria Nuland, ABD'nin Lefkoşa Büyükelçiliği aracılığıyla yaptığı yazılı açıklamada, sınırların kaldırılması sinyalini verdi.

Nuland, Kıbrıs'ta iki lider ile yaptığı görüşmeden bahsederken "Adanın bölünmüşlüğünü iyileştirmek ve adanın tüm toplumlarına ve halklarına güvenlik ve ekonomik refah getirmek için cesur adımlar atarlarken Başkan Obama ve Amerikan halkının güçlü desteği konusunda ve devam eden kararlılığımız konusunda kendilerini temin ettim." ifadelerini kullandı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

VATAN SAGOLSUN :

t.s.k,nin isini bitirdiler--ulkeyi bitirip kurt devletini kurdular--turkiye,yi 100 milyarlarca dolar borclandirdilar--hocayi alaasagi etmeden son olarak kibrisi hallettirecekler--abd,nin son plani bu!!

Dis Mihrak :

kibrisin guneyine gidenler bilir. turk gorunce ya oldurmeye tesebbus ediyolar ya da arabasini tasliyolar. boyle bir birlesmenin sonuclari kanli olur.

Diren KKTC :

Kıbrıs Türkleri zaten geçmişte başına gelenleri çoktan unutmuş durumda. ABD bu hamle ile KKTC yi tamamen yok edecek. Sınırlar kaldırıldıktan bir iki sene sonra adadaki nüfus çoğunluğuna göre ne olacağını siz tahmin edin. Keza Rum tarafının Avrupa birliğine girme sürecindeki etkenlerden biri KKTC vatandaşlarına Rum tarafına gezmek amaçlı gitmeye başladıklarında girişte göstermeleri için kimlik kartı çıkartıldı (Rum yönetimi tarafından). Zamanla Rum tarafı ada daki nüfus çoğunluğunu kendinde göstermiş oldu. Zaten bunu yaptıktan hemen sonra AB ye alındı. Amaçları farklı ve tehlikeli! Zaten amerika ben bişey getiriyorum diyorsa emin olun problemdir.

OSMAN KUTUP :

abd'nin bu teklifi bize yapılmış bir hakaret sayıyoruz. sınır kaldırmaya çok hevesli ise önce kendi sınırlarını kaldırsın ve dünyayı yönetme hevesinden vazgeçsin,. rumlar kıbrısın bir bölümüne razı olmazlarsa, gün gelecek onu da yitirecekler. o zaman kıbrıs tümüyle türkün olacak. o gün geldiğinde osman kutup demedi demeyin.

Metin Şengun :

yok oyle yagma tc cumhuriyetinin yavru vatanidir kibris

talipkılavuz :

efendim neden sınırlar kalksınki sınırlar olsun herkes sınırını bilsin ve devlet olarak tanınsın öyle olması icab eder.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar