ABD, Mısır'a yardımı kesiyor mu? 10 Ekim 2013, 10:42

Amerika Mısır hükümetine yönelik bazı yardımlarını askıya almayı kararlaştırdı.

Amerikan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, yaptığı yazılı açıklamada, "Mısır, sivil hükümet tarafından temsil edildiği zaman, ABD-Mısır ortaklığının en güçlü halde olacağına inanmaktayız" dedi.

Kararın Barack Obama'nın talimatıyla verildiği vurgulayan Psaki, Mısır hükümeti ve Kongre ile çalışacaklarını da aktardı.

ulusalkanal.com.tr
 
Etiketler

Yorumlar

TC Genc :

obama'ya hey man obama demek uygun olur, sayin gibi saygili bir hitab yakismiyor dogrusu. zaten kendi ulkesinde hey man diye bagiriyorlar neyse obama denen bu kukla da emperyalistlerin usagi oda kendi tepesinden emir aliyor, dunya artik degisiyor hemde cok hizla bu tur liderler emperyalistlerin de sonu var ve degisen bu dunyada onlar da bir gun tamamen yok olacak, olacak mutlaka. selamlar herkese.

serkan acarel :

yani demek istiyorlar ki, sen bizim dedigimizi yap, halkin istedigi önemli degil, iste o zaman sana yine para vermeye devam edicegim !!! hey gidi hey, abd cok uyanik, cok kurnaz, tilki gibi davraniyor.

Ataturk1 :

sayin obama, lutfen siz once kendi halkiniza oncelik vriniz. hic bir ulkenin sizin yardimlariniza ihtiyaci yoktur, birakiniz her ulke kendi ayaklari uzerinde durmayi ogrensin.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar