banner864

ABD Suriye'yi övdü 07 Ekim 2013, 10:54

Amerika Dışişleri Bakanı John Kerry, Suriye'deki kimyasal silahların imhasına ilişkin süreçten memnun olduğunu açıkladı.

Kerry, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile birlikte, Asya Pasifik Ekonomik İşbirliği Örgütü zirvesi için Endonezya'yadaydı. Görüşmenin ardından iki lider, ortak bir basın toplantısı düzenledi.

Amerika Dışişleri Bakanı Kerry, Suriye hükümetinin, kimyasal silahların imhası sürecine hızla uyum sağladığını belirtti.

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov da, "Sorumluluğun sadece Suriye hükümetinde olmadığını" vurguladı. Lavrov, kimyasal silahların muhaliflerin eline geçmemesi konusunda diğer ülkelerin de sorumluluğu olduğunun altını çizdi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Ataturk1 :

amerika'ya dusen gorev kimyasal silahlarin muhaliflere ulastirilmamasidir, suriye kendini kimyasal silahtan arindirirken muhalifler kimyasal silah depolarsa anlasma bozulacaktir.

serkan acarel :

yine bir sebep bulurlar, yine medya propagandasini baslatirlar, hic sasirmam, hersey numara, bunlarin aciklamalarindan hayir beklemeyin, cünkü abd dis politikasi cok uyanik ve nankör bir politikasidir bence. siz bu abd politikacilara inanirsaniz, resmen kaybedersiniz, bu bir gercek.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar