banner864

ABD ve Fransa arasında dinleme krizi 24 Haziran 2015, 09:39

Amerikan Birleşik Devletleri (ABD) Ulusal Güvenlik Ajansı’nın (NSA) Fransız Cumhurbaşkanlarını 2006-2012 yılları arasında dinlediği ortaya çıktı.
Amerikan Birleşik Devletleri (ABD) Ulusal Güvenlik Ajansı’nın (NSA) Fransız Cumhurbaşkanlarını 2006-2012 yılları arasında dinlediği ortaya çıktı.

Wikileaks’in internet sitesinde yayımladığı raporun detayları, Fransız Liberation gazetesi ve haber sitesi Mediapart’ta geniş bir şekilde yer aldı.

Ulusal Güvenlik Ajansı’nın, Fransa Cumhurbaşkanları Jacques Chirac, Nicolas Sarkozy ve François Hollande’ı dinlediği belirtildi.

Skandalın ortaya çıkmasının ardından Cumhurbaşkanı Hollande, Milli Güvenlik Konseyi’ni bugün sabah saatlerinde olağanüstü toplama kararı aldı.

Rapor, Yunanistan krizi, Avrupa Birliği liderleriyle görüşmeler, Almanya ve ABD ile ilişkiler, Filistin meselesi gibi hem Fransa’yı hem de uluslararası toplumu yakından ilgilendiren konuların dinlemeye alındığını ortaya koyuyor. (euronews)

Yorumlar

MUSTAFA CENAP AYTEPE :

ey türk mi̇lleti̇ bu topraklarda yaşayanlar ve ey beni̇m nufuskağidimin ayni̇si̇ni̇ ve bende sendeki̇ni̇n ayni̇si̇ni̇ taşimaktan şeref duyduğum vatanimin ve bayrağimin sahi̇pleri̇ ..gözleri̇ni̇zi̇ 4 açin bakin bunlar dünyayi kana buladiklari ve sömürdükleri̇ yetmi̇yor bi̇rbi̇ri̇leri̇ni̇ de yi̇yorlar ey türk i̇nsani kendi̇ne gel bunlar seni̇n bazina dost gi̇bi̇ davransada i̇nanma seni̇n topraklarina göz di̇kmi̇şler i̇çi̇,mi̇z deki̇ si̇yasi̇ler uşaklik edi̇yor sen kanma mustafa kemali̇n yoluna gel...gel...gel..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar