banner864

ABD’de sokağa çıkma yasağı ilan edildi 17 Ağustos 2014, 00:50

ABD'nin Missouri eyaletinin St.Louis kentinde 18 yaşındaki Michael Brown isimli bir gencin polis tarafından öldürülmesiyle bir haftadır devam eden şiddet olaylarının üzerine Missouri Valisi, St.Louis'in banliyösünde olağanüstü durum ve sokağa çıkma yasağı ilan etti.
 ABD'nin Missouri eyaletinin St.Louis kentinde 18 yaşındaki Michael Brown isimli bir gencin polis tarafından öldürülmesiyle bir haftadır devam eden şiddet olaylarının üzerine Missouri Valisi, St.Louis'in banliyösünde olağanüstü durum ve sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Nixon, "bir avuç çapulcunun, halkın güvenliğini tehlikeye atmasına izin vermeyeceklerini, adaletin tecelli etmesi için sukunetin sağlanması gerektiğini" belirterek, Ferguson'da olağanüstü durum ve sokağa çıkma yasağının gece yarısından saat 05.00'e kadar uygulanacağı bildirildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

mustafa :

Gezi olaylarinda orantisiz guc kullanildi diyen abd.basbakin deyimiyle eyyyy abd senden buyuk allah var.

Mesut Ceyhun :

işte özgürlükden dem vuran ve demokrasi dersi vermeye kalkan abd'nin asıl yüzü. kaç tane yüzü olduklarını tespit etmek bile tamamen imkansız hale gelmiştir.dünyada hiç düşmanları kalmasa bile en büyük düşmanları yine kendileri olacaktır.bu arada kendi başkanlarının sözünü hatırlatayım .abraham lincoln derdi ki "hiç kimse kanunların üstünde değildir ama altında da değildir."

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar