ABD'den 11 Eylül itirafı! 02 Ağustos 2014, 12:26

Snowden, 11 Eylül öncesinde ABD’nin elinde yeterli istihbarat olduğunu ancak bu konuda herhangi bir girişimde bulunulmadığını öne sürdü.
Snowden, 11 Eylül öncesinde ABD’nin elinde yeterli istihbarat olduğunu ancak bu konuda herhangi bir girişimde bulunulmadığını öne sürdü.

Cumhuriyet gazetesinde yer alan habere göre; ABD’nin istihbarat bilgilerini deşifre eden Edward Snowden, 11 Eylül terör saldırıları öncesinde ABD’nin elinde yeterli istihbarat olduğunu ancak bu konuda herhangi bir girişimde bulunulmadığını öne sürdü.

Rusya’ya iltica eden Amerikalı eski istihbarat teknisyeni Edward Snowden, 11 Eylül 2001 terör saldırılarının öncesinde ABD’nin elinde yeterli istihbaratın bulunduğunu söyledi. NBC Televizyonu, sunucu Brian Williams’ın Edward Snowden ile gerçekleştirdiği dört saatlik söyleşiyi “kesip” sadece bir saatlik program olarak yayınladı.

NBC'NİN YAYINLAMADIĞI BÖLÜMDE


Habertürk'ten Kasım Cindemir'in iddiasına göre kesilen bölümler arasında, Snowden’ın, 11 Eylül günü New York ve Washington’da “El Kaide” tarafından gerçekleştirilen terör saldırılarıyla ilgili görüşleri de yer aldı. Snowden, saldırı öncesinde istihbarat kurumlarının elinde yeterli derecede bilgi bulunduğunu savundu.

Bu durumun, soruşturma yapan “11 Eylül Komisyonu” tarafından da bilindiğini kaydeden Snowden, “Bu adamlar kimdi, en iyi CIA biliyordu. Telefon konuşmalarının kayıtları vardı” dedi. 11 Eylül öncesindeki istihbaratı bir “saman yığını”na benzeten Snowden, “Bizim sorunumuz saman yığınını anlayamamak idi” dedi.

"BOSTON'DA DA İSİMLER VARDI ELİMİZDE"


Edward Snowden, bütün telefonları dinleyerek bütün e-posta iletilerini okuyarak sorunun çözülemeyeceğini, tüm finansal kaynak harcamalarına rağmen Boston Maratonu’na yapılan bombalı saldırıların önlenemediğini söyledi. Snowden, “Halbuki Rus istihbaratı bunların isimlerini bize vermişti” dedi.
Etiketler

Yorumlar

Ramazan Kanur :

i̇kiz kulelere saldıran uçaklar ''kimliği belirsiz'' uçaklar değildi.uçakların kimliği belli(abd nin kendi uçakları).lakin uçakları kulelere saldırtanı arıyorsanız,bunu tabiiki yine abd nin planladığı belli,,,

Ayhan Yılmaz :

11eylül saldırısının yapımcısı bizzat amerikadır. Irak a girmek için düzenlenmiş bir senaryo. Benim ülkemin hava sahasına kimliği belirsiz uçak girecek ve benim savaş arlarım havanlanmayacak böyle bi durum yok kaldı ki amerika gibi bir ülke bunu atlıyor öylemi ;) çok komik bir durum o an itibariyle havada vurmaları gerekiyor. Dediğim gibi bu durumlar Irak a girmek için düzenlenmiş senaryodur olan hem Amerikalı hem de Iraklı insanlara oldu sivillere oldu çok acı bir durum......

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar