banner864

ABD'den telafi ziyareti! 16 Ocak 2015, 18:14

Amerika Dışişleri Bakanı John Kerry, Fransa'ya telafi ziyaretinde bulundu. Saldırıya uğrayan Charlie Hebdo ve marketi ziyaret eden Kerry, yürüyüşe katılmadığı için Fransız mevkidaşı Laurent Fabius'tan özür diledi.
Amerika, Fransa'ya özür ziyaretinde bulundu.

Amerika Dışişleri Bakanı John Kerry, Paris'te saldırıya uğrayan Charlie Hebdo mizah dergisi ile marketi ziyaret etti. Kerry'ye mevkidaşı Laurent Fabius eşlik etti.

Kerry, Fransa Dışişleri Bakanı Fabius'tan, Amerika Başkanı Obama ile Başkan Yardımcısı Biden'in Paris'teki yürüyüşe katılmadıkları için özür diledi. Kerry, yürüyüşe katılmamasına da Hindistan ve Bulgaristan ziyaretlerini gerekçe gösterdi.

Amerika Dışişleri Bakanı Elysee Sarayı'nda Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile de görüştü. Hollande, Kerry ile ortak açıklamasında, "Siz de 11 Eylül 2001'de olağanüstü bir terör saldırısına hedef oldunuz. Birlikte teröre karşı gerekli yanıtı bulmamız gerekir" dedi. Kerry ise "Paris'i kucaklamaya geldim. Amerika'nın Fransa ile dayanışma halinde olduğunu göstermeye geldim" diye konuştu.ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar