banner864

ABD'den Türkiye ile ilgili iddialara yanıt 17 Eylül 2014, 14:32

Amerikan basınında yer alan "AKP Hükümeti IŞİD'i destekliyor" iddialarıyla ilgili Amerikan hükümetinden açıklama geldi. Amerika Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Marie Harf, "Elimizde herhangi bir ülkenin IŞİD'e fon sağladığı ya da destek verdiği yönünde kanıt yok" dedi. Harf, gelecek hafta New York'ta düzenlenecek Terörizmle Mücadele Küresel Forumu'nun Türkiye ve Amerika'nın eşbaşkanlığında yapılacağını da hatırlattı.
Amerika Dışişleri Bakanlığı, Türkiye ile ilgili iddialara yanıt verdi.

Bakanlık Sözcüsü Marie Harf'e Amerikan basınında yer alan "Türk Hükümeti IŞİD'i destekliyor" iddiaları soruldu. "Türkiye bölgede kilit rol oynuyor" diyen Harf, Amerika'nın elinde herhangi bir ülkenin IŞİD'e fon sağladığı ya da destek verdiği yönünde kanıt olmadığını söyledi.

"Türkiye ile önemli bir ortaklığı paylaşıyoruz" diyen Harf, elecek hafta New York'ta düzenlenecek Terörizmle Mücadele Küresel Forumu'nun Türkiye ve Amerika'nın eşbaşkanlığında yapılacağını da hatırlattı.

Amerika Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü'ne Türkiye'nin Amerika'nın yeni IŞİD planına tam katkı sağlamaması da soruldu. Harf, tam ya da yarım katkı olmadığını, yalnızca farklı katkılar olabileceğini söyledi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar