banner864

ABD'yi yeni kriz bekliyor 08 Ekim 2013, 10:05

Amerika'da "Borçlanma tavanı krizi" kapıda.. Temsilciler Meclisi'ndeki anlaşmazlık nedeniyle hayatın durma noktasına geldiği Amerika'da 17 Ekim'de borçlanma tavanının açıklanacağı belirtilmişti. Ancak, hükümetin kapanmasından dolayı açıklamanın yapılması zor görünüyor. Öngörülen sürede açıklama yapılmadığı takdirde ise, ABD, tarihinde ilk kez borçlarını ödeyememe tehlikesiyle karşı karşıya kalacak.
 ABD'yi hükümet kapanmasının ardından şimdi de "borç tavanı krizi" bekliyor.

Amerikan Hazine Bakanlığı ülkenin borçlanma sınırına en geç 17 Ekim'de ulaşılacağını açıklamıştı. Ancak Temsilciler Meclisi'nde yaşanan anlaşmazlık nedeniyle bu zor görünüyor.

Borçlanma tavanı açıklanmadığı takdirde Amerikan hükümeti borçlarını ödeyememe tehlikesiyle karşı karşıya kalacak.

Ülkenin borç tavanını yükseltememesi, Amerika'nın 2008 yılındaki mali krizden çok daha kötü bir kriz yaşaması anlamına gelebilir.

Öte yandan Beyaz Saray'dan, borç tavanının kısa vadeli yükseltilmesine yönünde bir açıklama geldi. Obama'nın üst düzey ekonomi danışmanı Gene Sperling, uzun vadeli bir anlaşmaya varılması için zaman kazandırabilecek iki ya da üç hafta sürelik bir düzenlemeyi tercih ettiğini belirtti.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler
AbdKrizObama

Yorumlar

Ataturk1 :

aralik ayini bekliyoruz demistik, amerika'nin iktidarinin yonetim hatalarinin sonucunu tum amerika halki cekecektir, global uretimi de bu krizden etkilenecektir. amerika'ya sirtini yaslayan herkesi cok zorlu gunler beklemektedir, cozulme aralik/ocak 2014'te kendini gosterecektir.

misafir :

beter olun!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar