banner864

Alarm seviyesi en düzeye çıkarıldı! 13 Ocak 2015, 14:49

Fransa'da asker sokağa indi. Fransa Başbakanı Manuel Valls, terörle mücadelede alarm seviyesinin üst düzeye çıkarıldığını ve ülke genelinde görevlendirilen askerlerin 10 bine çıkarılacağını açıkladı.
Fransa'da peş peşe gelen terör saldırıları, güvenlik alarmını üst seviyeye çıkardı, terörle mücadele için görevlendirilen askerlerin sayısı artırıldı. 
Fransa Başbakanı Manuel Valls, 10 bin askerin ülke genelinde terörle mücadeleye destek vermek için görevlendirileceğini söyledi.

Fransız BFM televizyonuna konuşan Valls, saldırılar öncesi iç asayişte görev yapan bin askere ilave olarak 2 bin askerin daha göreve çağrıldığını, seferber edilecek ordu birliklerinin 10 bine ulaşacağını açıkladı.  

Saldırılarla ilgili Meclis ve Senato'da soruşturma komisyonları kurulacak. 

Alınacak önlemler bununla sınırlı değil. Fransa Başbakanı, özellikle Musevi ve Müslümanlara ait ibadet yerleri ve okullar önündeki güvenlik önlemlerinin artırılacağını bildirdi. Terör saldırısı düzenlemesinden şüphelenilen kişiler izlenecek ve bu kişilerin telefonları dinlenecek. Cezaevlerindeki radikal dinci teröristlerin diğer mahkûmları etkilememeleri için ayrı hücrelere alınmaları da gündemde.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder