banner864

Almanya'da skandal uygulama! Önerisi bile yasaklandı 15 Ağustos 2015, 19:47

Almanya'da Duisburg Essen Üniversitesi'nde Ermeni Soykırımı yalanına karşı tezleri tartışma önerisi bile yasaklandı. Skandal uygulamaya imza atan üniversite yönetimi, Barış İçin Diyalog Derneğinin faaliyetlerini yasakladı. Dernek Başkanı Ali Söylemezoğlu uygulamayı Ulusal Kanal'a değerlendirdi.

Almanya'da skandal uygulama! Önerisi bile...
Almanya'da Duisburg Essen Üniversitesi skandal bir karara imza atıldı, sözde soykırım iddialarının aksini savunmayı yasakladı.

Üniversite'de okuyan Türk öğrencilere zorunlu olarak okutulan derste 1915 yılında yaşanan olaylar 'Ermeni Katliamı' olarak tanımlandı.

Barış için Diyalog Derneği konuyu aydınlatabilmek için harekete geçti. Üniversite'den bu konuda bilimsel bir açık oturum talep edildi. Ancak üniversite yönetimi tartışmaya izin vermedi. 

Dersin hocası Kader Konuk, derneğin açık oturum teklifine yanıt vermedi. Dernek konuyu üniversite yönetimine taşıdı ancak sonuç değişmedi. Dernek de kampüste broşür dağıtarak konuyu duyurdu.

Ancak ummadıkları bir sonuç ile karşılaştılar. Önce polis aracılığıyla broşür dağıtmaları engellenmek istendi. Bu yöntemle sonuç alamayan üniversite yönetimi çareyi dernek faaliyetlerini yasaklamakta buldu. 

Ulusal Kanal'a konuşan Barış İçin Diyalog Derneği Başkanı Ali Söylemezoğlu, Avrupa kamuyouna gerçekleri anlatmaktan vazgeçmeyeceklerini vurguladı.

HABER-KAMERA: BÜLENT ÜNAL
ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

tit :

alman mallarını almıyorum.sizlerde lütfen katılın

KCB :

Sabah akşam bize özgürlük nutku çeken almanya'da olan olaya bakın. zaten pkkyı destekleyen bir ülkeden insanlığın iyiliği için bir şey beklemem ama yalan bir soykırıma karşı çıkmayı yasaklaması iyice zıvanadan çıkan bir hamle olmuş.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder