banner864

Almanya'da Vatan rüzgarı 03 Mayıs 2015, 15:58

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve Genel Başkan Yardımcıları E. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan ile E. İstanbul Valisi Erol Çakır Almanya’ya gitti. 3 günlük Almanya ziyaretinin ilk gününde Frankfurt’a giden heyet, Stadthalle Bergen Salonu’nda verilen konferansta yurtseverle buluştu. Yaklaşık 1000 kişinin katıldığı konferansta çok sayıda yurtsever Vatan Partisi’ne katıldı.
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve Genel Başkan Yardımcıları E. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan ile E. İstanbul Valisi Erol Çakır Almanya’ya gitti. 3 günlük Almanya ziyaretinin ilk gününde Frankfurt’a giden heyet, Stadthalle Bergen Salonu’nda verilen konferansta yurtseverle buluştu. Yaklaşık 1000 kişinin katıldığı konferansta çok sayıda yurtsever Vatan Partisi’ne katıldı.

HAKKI KESKİN VATAN PARTİSİ’NDE!
Konferansa katılan bir diğer önemli isim ise Federal Almanya Parlamentosu E. Milletvekili ve Almanya Türk Toplumu Onursal Başkanı Hakkı Keskin’di. Keskin kürsüden yaptığı konuşmada “Vatan Partisi’ne giderek sempati duyuyorum. Nedeni de Vatan Partisi’nin Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu, mayası, çimentosu olan Mustafa Kemal Atatürk’ün büyük ölçüde hedef tahtası haline getirilmesine kararlılık, samimiyet ve özveriyle karşı koymasıdır. Atatürk’ün çizgisi bizim inançla, kararlılıkla, hiç ödün vermeden savunmamız gereken çizgidir. Vatan Partisi bu çizgiyi izlediği için ben şu andan itibaren Vatan Partisi’nin bir üyesiyim” dedi.

Keskin konuşmasını şöyle bitirdi: “Bizim izlememiz gereken rota Atatürk’ün çizdiği yoldur. Büyük kısmının Müslüman olduğu bir ülke için laiklik son derece önemlidir. Diğer Müslüman ülkelerde yaşananlar ortada. Bugün Türkiye’de de karşı-devrimciler Atatürk Cumhuriyeti rejimine saldırıyorlar ama tüm girişimlerine rağmen Türkiye İslam dünyasında en onurlu duruşu sürdürebilmektedir. Sayın Doğu Perinçek bu olayın önemini bildiği için sürekli olarak vurgulamakta. İşte biz bu nedenle diyoruz ki: Biz, Mustafa Kemal’in askerleriyiz.“BİR TEK VATAN PARTİSİ’NİN YILDIZI PARLIYOR”

Eski İstanbul ve İzmir Valisi Erol Çakır kürsüden yurtseverlere seslendi. Çakır konuşmasında şunları söyledi:

“Güzel yurdumuzda durum son derece vahim. Hepimiz endişe içerisindeyiz. İyiye giden hiçbir şey yok. Ampul dedik, patlak balon çıktı. Ak dedik, kapkara çıktı. İç ve dış sorunlarla, dayatmalarla karşı karşıyayız. Dış ülkelerin Türkiye’yi parçalama planlarının bir aracı olarak, siyaseten Ermeni meselesi devam ediyor. Ekonomide durum belli. Saray’ da yaşayan zat, sadece inşaatlardan sağlanan ranttan anlıyor. Böyle bir ortamda ülkemizin dört bir tarafını kucakladığı için, vatanımızın birlik ve bütünlüğünü sağladığı için, tek umut olarak Vatan Partisi’nin yıldızı bir umut gibi parlıyor.”

  

“MİLLİ DEVLETİN OYLAMASINA GİDİYORUZ”

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan 7 Haziran seçimlerinin önemine dikkat çekti. Milli devletin oylamasına gidiyoruz diyen Okuyan, konuşmasına şöyle devam etti:

“7 Haziran seçimleri çok ciddi bir durum. Adeta milli devletin, ulus devletin oylamasına gidiyoruz, bunu bozmak zorundayız. Mecliste temsil edilen muhalefet partileri, sözüm ona bu mücadelenin içinde gözüküyor ama aslında bunlar, BOP projesinin muhalefet versiyonu görevini üstlenmişler. Umutların tam tükenme noktasında Vatan Partisi gerçeği halkımızın yarına ümitle bakmasını sağlıyor.”

 

“7 HAZİRAN SEÇİMİ FESATLA TÜRK MİLLETİ ARASINDADIR”
Kürsüye son olarak Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, sık sık sloganlarla kesilen bir konuşma yaptı. 7 Haziran seçimleri fesat ile Türk Milleti arasında geçecek diyen Perinçek şunları söyledi:

''Sizler on yıl önce buralarda bir ateş yaktınız. Lozanlara, Berlinlere, Parislere aktınız. Berlin'deki o büyük yürüyüşte sizler vardınız. Avrupa'nın bütün büyük kentlerinde vatandaşlarımız ayağa kalktı, Türk Milleti Avrupa'da ayağa kalktı. Türkiye'nin savunmasının ön cephesini Avrupa'nın başkentlerinde kurdunuz.
Bugün ülkemiz, vatanımız büyük bir fesatla karşı karşıya. ‘Türk Milleti’ni Anayasa’dan sileceğiz’ diyorlar. Güneydoğu’muzdan başlayarak İran, Irak ve Suriye topraklarının bir kısmını katarak ikinci bir İsrail kuracaklarmış. Ben ona Kürdistan demiyorum. Güney'de, Yahudi bir İsrail var, bir de Müslüman İsrail olacakmış. Ve ekonomimizi bu sıcak para diktatörlüğü altında tutacak, bizi bir dilenci ekonomisi içinde köleleştireceklermiş.

7 Haziran seçimi bu fesatla Türk Milleti arasındadır.”

 

“GÜVENCE VAAT EDİYORUZ”

“Helmut Schmidt ‘Avrupa'nın önümüzdeki krizinde ilk ülkelerine gönderilecek insanlar Müslümanlar olacaktır. Buradaki krizlerde Türklere karşı, Müslümanlara karşı çeşitli hezeyanlar olacak’ diyor.

Avrupa'nın deneylerini biliyorsunuz, meşhur Yahudilerin yaşadığı deney, arkalarında bir devletleri yoktu. Sahipsizlerdi ve başlarına gelenleri hepimiz biliyoruz. O nedenle sizlere, Avrupa'daki yurttaşlarımıza Vatan Partisi‘nin vereceği birinci söz: Güvence. Arkalarında arkanızı sağlam dayanacağınız, zor günlerde de geleceğiniz bir vatanınız olacak, Cumhuriyetimiz olacak.

Buradan sizleri bu Avrupalı emperyalistlere kesinlikle ezdirtmeyeceğiz diyorum. Sizlerin onurlu, başı dik, hakaretten, aşağılamadan uzak, Türklüğe yakışır vakurla, gururla, emeğinizle buralarda çalışmanız için gerekli koşulları oluşturacak, başı dik Türkiye vaat ediyoruz. Bunu Atatürk'ün Türkiye'si sağlayacak.”

Prof. Dr. Hakkı Keskin kimdir?


2005-2009 Federal Almanya Parlamentosu Milletvekili ve Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Üyesi; Siyasal Bilimci
1943 yılında Trabzon Maçka’da doğdu. İlk, ortaokul ve lise öğrenimini Tercan ve Erzincan’da tamamladı.

Yükseköğrenimini Berlin Hür Üniversite Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde yaptıktan sonra, aynı fakültede Siyasal Bilgiler ve Ekonomi doktorasını yaptı.
1977'de Türkiye’ye döndü ve Türkiye’nin 5 yıllık kalkınma planları ve ekonomik gelişmesi üzerine araştırmalar yaptı. 1979 yılında, Ecevit'in Başbakanlığı döneminde, Devlet Planlama Teşkilatı’nda uzman olarak çalıştı.

1980’de Berlin İdare ve Hukuk Yüksek Okulu’nda bilimsel uzman olarak görev aldı ve Berlin İçişleri Senatörü Peter Ulrich’in Yabancılar Politikası danışmanlığını yaptı.

1982-2005 yıllarında Uygulamalı Hamburg Üniversitesi Sosyal Pedagoji Fakültesi’nde Siyasal Bilgiler ve Göç Politikası kürsüsünde öğretim üyesi olarak görev yaptı.

1993-1997 yıllarında, ilk Türk kökenli Alman milletvekili olarak, Hamburg Eyalet Parlamentosu’na seçildi.

2005-2009 döneminde Sol Parti’den (Die Linke) Federal Almanya Parlamentosu Milletvekilliğine ve Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Üyeliğine seçildi.

Hakkı Keskin Federal Almanya Parlamentosu'nda, Avrupa Birliği Komisyonu ve Milli Savunma Komisyonu; Avrupa Konseyinde ise Göç Komisyonu başkan yardımcılığı ve Denetleme Komisyonu üyesi olarak görev yaptı. Ayrıca Sol Parti kendisini Avrupa Birliği Genişleme Görevlisi olarak seçti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

FERHANKAYA :

doğu perinçek 6 oku çok güzel yorumlamiş

AV.YENAL ÜNSELİ :

değerli̇ meslekdaşim dr.doğu peri̇nçek'i̇ kutluyorum.

Mahir :

bende bu güzel aksamda oradaydim.

Tarik :

bütün parti baskanlari almanyanin orta ve kuzey eyaletlerini tercih ediyorlar. bilmiyorlarki en büyük oy depolari bayern ve baden württemberg eyaletleri oldugunu.

ulusalc :

türkiyenin güler yüzü vatan partisi

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar