banner864

Almanya'ya gitmek isteyenlere müjde! 10 Temmuz 2014, 15:06

AB üyesi olmayan ülkelerden aile birleşimi için Almanya’ya gitmek için temel Almanca bilgilerini kapsayan Almanca sınavını geçmek gerekiyordu. Sınavı kazanamayanlar vize alamıyordu.
 AB üyesi olmayan ülkelerden aile birleşimi için Almanya’ya gitmek için temel Almanca bilgilerini kapsayan Almanca sınavını geçmek gerekiyordu. Sınavı kazanamayanlar ise vize alamıyordu.

Avrupa Adalet Divanı şimdi Türkiye vatandaşları için bu şartı yasalara aykırı olma sebebiyle geçersiz ilan etti. Almanya’daki eşinin yanına gitmek isteyen Türkler artık dil sınavına tabi tutulmayacak.
Sebep olarak 2007 senesinde aile birleşimi için yürürlülüğe koyulan Alman sınavının daha önce Türkiye’yle yapılan sözleşmelerle bağdaşmadığı gösterildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

ALPAY KAYA :

beni̇m babam:amcam:almanyada nasil olacak şi̇mdi̇ nasil gi̇de bi̇li̇ri̇m

narin gül :

benim pazartesi sinavim var ne yapmaliyim

Dilek :

Peki şimdi önceden alınmış olan vize randevusu içindemi geçerli lütfen birileri bizleri aydınlatsın benim 11ağustosta randevum var lütfen kesin net bilgi verin bize

gül kaya :

adaletmi simdi bu ??? benim ve benim gibi olanlarin hakki neolacak maddi manevi ugraslarimiz sindi herkes elini kollunu sallayip gelecek yani? peki biz niye gelemedik

gozfe sercan :

Adalet yerini bulmus insallah haber dogru ve nettir.

malik elik :

Şimdi kursa gitmesine gerek varmı? Ne yapması gerekiyor nasil gidebilecek

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder