banner864

Amerika'nın tehdidine Rusya'dan yanıt 04 Ağustos 2015, 18:54

Amerika'nın, eğit donat programı kapsamında Suriye’ye gönderilen teröristlerin karşısına çıkacak güçleri vuracağını açıklamasına Rusya’dan jet yanıt geldi. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov Suriye Hükümeti’nin izni olmadan yapılacak operasyonların zarar verici olacağını açıkladı. Lavrov, "Suriye’deki silahlı gruplara hava desteği sağlanmasına karşıyız" dedi.
Amerika’nın, “Eğit donat programında eğitilen birliklere engel olacak tüm güçleri vururuz” tehtidine Rusya yanıt verdi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov eğit donat birliklerini korumak gerekçesiyle yapılacak bombardıman için Suriye Hükümeti’nin onayı alınmazsa zarar verici olduğunu açıkladı. Lavrov "Suriye’deki silahlı gruplara hava desteği sağlanmasına karşıyız” diye konuştu.

Katar Dışişleri Bakanı Halid el Atiyye ile görüşmesinin ardından basın açıklaması yapan Lavrov, eğit donat programında eğitilen birliklerin IŞİD gibi terör örgütlerine katıldığını söyledi.

Lavrov Katar’da Amerikalı mevkidaşı Keryy’le de bir araya geldi. Görüşmede eğit donat konusunun görüşüldüğünü belirten Lavrov “Amerika’ya Eğit donat birliklerinin Suriye’ye gitmesinin işe yarmayacağını söyledik” dedi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov Amerika ve Suudi Arabistan’ı Suriye’deki krizin çözümü için etkin mücadeleye davet etti.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov da dün konuya ilişkin olarak “Amerika’nın asıl amacı Suriye ordusunun mevzilerini vurmak” tespitini yaptı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Adil Aydın :

kiralık katillerin patronu paradır. taraf değiştirir. pkk safına geçebilir.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder