banner864

Amerika operasyonlardan rahatsız 31 Temmuz 2015, 15:59

Batı, Türkiye’nin PKK’ya yaptığı operasyonlardan rahatsız. Amerika’nın Sesi'ne konuşan Pentogon yetkilisi asıl hedefin PKK değil IŞİD olması gerektiğini söyledi. Pentagon yetkilisi, “Türkiye ile PKK uzlaşmalı” dedi. İngiliz Economist dergisi de Türkiye'ye açılım baskısı yaptı. Dergi “AKP, İmralı açılımını devam ettirecek bir partiyle koalisyon kurmalı” diye yazdı.
PKK'ya karşı operasyonlara Amerika ve Avrupa’nın rahatsızlığı devam ediyor. Bu anlamda Türkiye’ye “Hedef PKK değil IŞİD” baskısı yapılıyor. Ankara’yı PKK açılımına devam etmesi için iknaya zorlanıyor.

Amerika’nın Sesi'ne konuşan bir Pentogon yetkilisi, Türkiye için asıl düşmanın PKK değil IŞİD olması gerektiğini söyledi.

Türkiye ile PKK’yı aynı kefeye koyan Amerikalı yetkili iki tarafın bu konuda uzlaşması gerektiğini savundu. “Türkiye bu anlayışı ne zaman benimseyeceğinden emin değilim” dedi.

Amerika’nın Sesi'ne göre, Türkiye ile PKK’nın çatışması Amerika’nın tercih etmeyeceği bir durum. 

İngiliz Economist Dergisi de Türkiye’ye baskı yapmaya çalışan haberlerine devam ediyor. “Türkiye PKK ile yeniden ateşkes sağlamalı” vurgusu yapan dergi koalisyon önerisinde bulundu. Economist, AKP’nin açılım sürecine destek vereceği merkezdeki bir partiyle koalisyon kurması gerektiğini ifade etti.

Economist, “Türkiye'nin Batılı müttefikleri ülkenin aksi cumhurbaşkanından giderek daha da fazla rahatsızlık duyuyorlar” yorumunu yaptı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Uzay Khan :

PKK hergün birkac Askeri Sehit etsin ama sen pkk,ya dokunma.Islerine nasil geliyor Türkiye sanki onlarin Emir kulu pkk yida vurun isidi de vurun,düsmanin iyisi kötüsü olmaz.

atillakaan :

Dogru söylemisler Türkler icin asil düsman ABD'dir..

SÜREYYA :

Herkesin her söylediğine inanacak kadar saf olduğunuzu sanmıyorum.Ama dersenizki amaç suyu bulandırmak.O zaman bişey denmez..

yağız türk :

korkarım bu sefer de abd karşıtlığından recep tek başına iktidar olacak...vah zavallı ülkem..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar