banner864

Amerika yine harekete geçti 04 Nisan 2014, 20:14

Sözde Ermeni soykırımı iddialarının yıldönümünde, Amerika yine harekete geçti. 1915 tehcirinin soykırım olarak tanınması için Senato'ya bir tasarı sunuldu.
Sözde Ermeni soykırımı iddialarını içeren tasarı bir kez daha Amerika Senato'sunda.

Tasarı, Senato Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Robert Menendez ile Senatör Mark Kirk'ün imzasıyla sunuldu.

Tasarıda, sözde Ermeni Soykırımı’nın inkar edilemeyecek bir gerçek olduğu ve yasal olarak tanınması istendi.

Tasarıda, Amerika Başkanı Obama'dan sözde soykırımın Türkiye'nin de tanıması için çalışma yapması istendi. Gerekçe olarak ise Türkiye-Ermenistan ilişkilerinin geliştirilmesi gösterildi.

Tasarı oldukça kritilk bir dönemde Senato'ya sunuldu. Soykırım iddialarının yıldönümü olan 24 Nisan öncesine ve aynı zamanda, Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği koltuğunun da geçiş dönemi nedeniyle boş kaldığı bir döneme denk getirildi.

Türkiye aleyhine bir adım da Ermeni Diasporasını çatısı altında toplayan Amerika Ermeni Ulusal Komitesi'nden geldi. Komite, Kesseb'de yaşayan Ermeni asıllı Suriyelilere yapılan saldırının arkasında Türkiye'nindesteği olduğunu iddia etti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

cenap aytepe :

sözde ermeni soy kırımı .türkiyenin artık atatürkçü bir önderi var ve özgür .vede elinde uluslart arası mahkeme karartı var .yırtıl emperyalist amarika .türkiyenin işçi partisi ve onun lieri,var.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar