banner864

AP Rusya’ya ambargonun devam etmesini istedi! 16 Ocak 2015, 18:53

Avrupa Parlamentosu, Rusya'ya yönelik yaptırımları sürdürme kararı aldı. Gerekçede ise, Rusya'nın Ukrayna'da saldırgan politikalar yürüttüğü iddia edildi. Rusya kararı eleştirdi.
 Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu, Rusya'ya yönelik ambargonun sürmesini istedi. Kararda, Rusya'nın Ukrayna'daki saldırgan tutumunu değiştirmediği iddia edildi.

Rusya'dan tepki gecikmedi. Duma Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Aleksey Puşkov, Avrupa Parlamentosu'nun tutumunu sıradan ve tehlikeli bulduğunu belirtti. Twitter üzerinden açıklama yapan Puşkov, Avrupa'nın gerginliği destekleyen bir yol izlediğini belirtti.

Bir açıklama da, Rusya'nın Avrupa Birliği Daimi Temsilcisi Vladimir Çijov'dan geldi. Çijov, Avrupa'nın Ukrayna krizine yaklaşımında kayda değer bir değişiklik olmadığını vurguladı. Kararda gelişmelerin tek taraflı ele alındığını belirtmekle birlikte bazı objektif noktaların da bulunduğunu belirtti. Kararda Meydan ve Odessa'da yaşanan trajidelerden bahsedilmesine olumlu yaklaştı.

Avrupa Parlamentosu'nun kararında, Avrupa Birliği liderlerine Rusya'ya yaptırımları sürdürmeleri de tavsiye edildi.ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar