Atina'ya iflas teklifi 24 Haziran 2015, 18:24

Yunanistan'ın gözü Brüksel'de. Euro bölgesi maliye bakanları, Atina'nın borçları ile ilgili bir kez daha toplandı. Bürksel'de yapılan ilk toplantıda, Avrupa Birliği'nin "daha fazla KDV artışı ve kamu harcamalarında kesinti" öngören teklifinin Atina tarafından reddedildiği belirtiliyor.
Yunanistan'ın mali yardım talebini görüşmek için Brüksel'de toplanan Euro bölgesi maliye bakanları Atina'ya "iflas" teklifi sundu. Atina'nın ise "daha fazla KDV artışı ve kamu harcamalarında kesinti" öngören teklifi reddetiği belirtiliyor.

Euro bölgesi maliye bakanları son toplantıda, Yunanistan'ın reform teklifini reddetmişti. Çipras hükümetine sunulmak için yeni teklif hazırlandı.

Brüksel'de yapılan görüşmede masaya konulan teklif, "Daha fazla KDV artışı ve kamu harcamalarında kesinti" öngörüyordu. Ancak Fransız AFP haber ajansına konuşan bir Yunan yetkili teklifin Atina tarafından reddedildiğini belirtti.

Yunanistan 30 Haziran'a kadar IMF'ye olan borcunu ödeyemezse temerrüde düşecek. Atina borcunu ödemek için alacağı mali yardımlar karşısında AB ile mutabakat sağlamayı amaçlıyor. 

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

T.C vataninin bekcileri :

adalar ucuzlamistir simdi tam alma zamani bos ayaakabi kutulari kimlerde dolu ise onlar talipler olabilirler yoksa hem destek hemde komsuya komsuluk ikramiyesi o alanlarda oralarda sultanlik padisahlilar kurabilirler bir yerlerde yorganindan ayaklari cikiyorsa diye yoksa cazip teklifler eu ya o zaman girmis olabilirler bu sekilde

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar