banner864

Avrupa, tarihinin en büyük Türk gençlik şölenine hazırlanıyor 07 Mayıs 2014, 18:49

Türkiye Gençlik Birliği, Avrupa'nın en büyük 19 Mayıs şölenine hazırlanıyor. 24 Mayıs'ta on binlerce gurbetçi, "Büyük Gençlik Şöleni" için Oberhausen kentinde buluşacak. Şölene, Türkiye'den çok sayıda sanatçı ve aydın da katılacak. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, "Yeniden Samsun'a çıkıyoruz" dedi ve Avrupa'daki Türkleri, 24 Mayıs'taki şölende buluşmaya çağırdı.

24 Mayıs Gençlik Şöleni paylaşan: ulusalkanal
Avrupa, tarihinin en büyük Türk gençlik şölenine hazırlanıyor. Avrupa'daki Türkler, on binlerce kişinin katılacağı 19 Mayıs Büyük Gençlik Şöleni için gün sayıyor.

Gurbetçiler, 24 Mayıs'ta, Oberhausen'da yapılacak şölen için kolları sıvadı. TGB'nin öncülüğündeki Büyük Gençlik Şöleni'nde; Gazeteci Soner Yalçın ve Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu konuşma yapacak.

Haziran şehitleri Ali İsmail Korkmaz ve Abdullah Cömert'in aileleri de şölene katılacak. König Pilsener Arena'da stadyumunda düzenlenecek olan kutlamalarda sanatçı Rutkay Aziz, sanatçı Güvenç Dağüstün, Erkan Oğur, Grup Çığ ve Haziran Ayaklanması'nın sembollerinden biri olan Duman grubu da sahne alacak.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder