banner864

Avrupalı müslümanlar harekete geçme kararı aldı! 09 Ocak 2015, 19:11

Fransa'daki saldırı üzerine Avrupa'da yaşayan Müslümanlar terör karşıtı gösteri kararı aldı. Almanya ve Fransa'daki Müslüman dernekleri Charlie Hebdo saldırısı sonrası tüm Müslümanları terör karşıtı gösteri yapmaya çağırdı. Konu Cuma hutbelerinde de ele alındı.
Fransa'da, Charlie Hebdo dergisine düzenlenen saldırı sonrası Avrupa'da yaşayan Müslümanlar harekete geçme kararı aldı.
Alman Der Spiegel dergisinin internet sayfasında yayınlanan haberde, Almanya ve Fransa'daki büyük İslam derneklerinin teröre karşı büyük bir gösteri yapmayı planladığı belirtildi.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliğinin Dinlerarası Diyalog Sorumlusu Bekir Alboğa'nın açıklamasına yer verilen haberde; Müslüman ve laik göçmen derneklerinin terörizme karşı, özgürlük yanlısı gösteri yapmayı planlandığını kaydedildi. Almanya'daki camilerde cuma hutbesinde Paris'teki saldırıya da değinildi.

Fransa'daki İslam dini temsilcileri de teröre karşı gösteri çağrısında bulundu. Paris'teki camilerde de namaz öncesi saldırıda ölenler anısına bir dakikalık saygı duruşu yapıldı.

Bir gösteri çağrısı da Papa ile yapılacak dinler arası görüşme için Roma'da bulunan Fransız İslam âlimlerinden geldi. Fransa İslam Konseyi önderliğinde cumartesi günü düzenlenmesi planlanan büyük barış gösterisine tüm Müslümanlar davet edildi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar