banner864

Barzani: Musul operasyonunda İran yer alamayacak 21 Nisan 2015, 19:19

Musul Opersayonu ile ilgili konuşan Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, Musul’un kurtarılması için yapılacak olan operasyonda İran’ın rolünün olmayacağını söyledi.

Musul Opersayonu ile ilgili konuşan Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, Musul’un kurtarılması için yapılacak olan operasyonda İran’ın rolünün olmayacağını söyledi.

Amerika kordinasyonunda Peşmerge ve Irak güçleri tarafından hazırlıkları sürdürülen Musul Operasyonu'na ilişkin konuşan Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani operasyonda İran’ın rolünün olmayacağını söylediğini açıkladı.

El Arabiya televizyonu’na konuşan Barzani, Musul’un operasyonun hazırlıklarına ilişkin “bu konuda ilgili taraflarla anlaşmaya vardık. İran, bu operasyonda yer almayacak” dedi.

Barzani’nin “anlaşmaya vardık” dediği ‘ilgili tarafların’ kimler olduğuna dair açıklama yapmadı.

Amerikan bayrağı altında savaşmayız

Öte yandan kısa süre önce Işid’in Tikrit’ten temizlendiği operasyonunda aktif yer alan “Bedir Tugayları” genel sekreteri Hadi El-Amiri , Amerikan bayrağı altında savaşmayacaklarını söyledi.

Biz asla ABD bayrağı altında savaşmayız diyen Hadi El-Amiri , zararı yararından çok daha fazla olan askeri hatalardan korkuyoruz. Koalisyonun hava saldırılarının hiçbir faydasının olmadığını belirten Bedir Tugayları genel sekreteri, Koalisyon Beyci rafinerisinin çevresini bombalamasına rağmen ama IŞİD rafineriye girdiğini söyledi.

Kim Amerikan yardımlarına umut bağlamışsa aslında bir seraba umut bağlamıştır.

Hadi El-Amiri, El Meyadin Televizyonuna verdiği özel röportajda “Bizim Amerikan yardımlarına ihtiyacımız yok” dedi. El-Amiri, Emirli, Curf es-Sahar ve diğer bölgelerdeki tecrübelerinin Iraklıların kendi güçlerine dayanarak çok iyi sonuçlar alabileceğini gösterdiğini söyledi.

Bedir Tugayları genel sekreteri, “Amerikan yardımı ile terörle mücadele edeceğini sananlar ve bu yardıma umut bağlayanlar bir rüyaya ümit bağlamışlardır” dedi.

Haber:
 Yakup Aslan
ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar