banner864

Baskın istifa getirdi 10 Kasım 2014, 18:49

İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa baskını, İsrail hükümetinden fireyle son buldu. İsrail Çevre Bakanı Amir Peretz, Başbakan Netenyahu'ya tepki göstererek görevinden istifa etti.
İsrail'in Mescid-i Aksa baskını istifa getirdi.

İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını sert bir şekilde eleştiren Çevre Bakanı Amir Peretz görevinden istifa etti.

Filistin ile barış sürecini destekleyen Peretz, istifasının öncesinde, hükümete ağır eleştiriler yöneltti. İsrailli Bakan, "Çevremizdeki her şeyin kaynayıp yandığı bir zamanda, Netenyahu aşırı sağcıların isteklerine esir oldu. Politikalarını bu şekil devam ettiren hükümetin bir parçası olmayacağım" dedi.

İsrail'in Filistin'e yönelik saldırıları istifa haberinin ardından yine sürdü. İsrail askerleri, Gazze açıklarında avlanan Filistinli balıkçılara ateş açtı; olayda 2 kişi yaralandı, 4 balıkçı ise kayıp.

İsrail askerleri Gush Etzion yerleşim bölgesinde üç yerleşimciyi bıçakladığı iddia edilen bir Filistinli gence silahla ateş açarak öldürdü.

İsrail'in Mescid-i Aksa baskınına bir tepki de Türkiye'den geldi. Burdur'da konuşan Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır, İsrail'e seslendi, "Eğer oradan hemen çıkmazsanız postalınızı elinize veririz, koşa koşa arkanızdan bakarız" dedi.

Bozkır'ın sözleri sosyal medyada alay konusu oldu. "Tutmayın küçük enişteyi" yorumları yapıldı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Cem Taşçinten :

avrupa birliğine tam üye olmayan bir ülkenin ab bakanı var. ve biz bu ülkede yaşamak/adalet istiyoruz. ne var bu ab'de anlamıyorum. asyada daha geri devletler var diye mi bu avrupa sevdası?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar