banner864

Batı'nın hesabı tutmadı 16 Nisan 2014, 19:10

Ukrayna'da işler tersine döndü. Rusya yanlılarına müdahale için gönderilen tanklar Rusya bayrağı çekerek taraf değiştirdi. NATO ise bir yandan çözüm için Rusya'ya çağrı yaptı, diğer yandan Avrupa'nın doğusundaki askeri varlığını arttıracağını açıkladı.
Ukrayna'da işler karıştı.

Darbeyle gelen neo nazi yönetim, bağımsızlık ilan eden kentlere operasyon başlattı. Zırhlı birlikler Rusya yanlılarının kamu binalarını işgal ettiği kentlere gönderildi. Ancak işler bir anda tersine döndü.

Kramatorsk kentine giren Ukrayna Ordusu'na bağlı 6 zırhlı araç ve silahlı askerler Rusya bayrağı çekerek eylemcilerin tarafına geçti.

NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen, bir yandan Rusya'ya ortak çözüme katılması için çağrı yaptı, diğer yandan gerilimi arttıracak bir açıklama yaptı.

Rasmussen, NATO'nun Ukrayna'da yaşanan kriz nedeniyle Avrupa'nın doğusunda, Akdeniz'de ve Baltık Denizi'nde güvenlik önlemlerini arttıracaklarını belirtti.

"NATO savaş uçakları Baltık bölgesinde daha fazla uçuş gerçekleştirecek. Müttefik gemileri Baltık Denizi'nde ve Doğu Akdeniz'de harekete geçecek ve müttefik askeri kuvvetleri hazır olacak. Havada, karada ve denizde birliklerimizin hızlı bir şekilde konuşlandığını göreceksiniz."ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder