banner864

Belçika'da zincirleme kaza 04 Aralık 2013, 09:28

Kötü hava koşulları Belçika'da trafik kazasına neden oldu. Belçika’nın Zonnebeke kentinde yoğun sis nedeniyle meydana gelen zincirleme trafik kazasında 132 araç birbirine girerken en az 1 kişi hayatını kaybetti ve 76 kişi yaralandı.
Başkent Brüksel’in 120 km batısındaki Zonnebeke kenti yakınlarında birbirine yakın 3 farklı noktada zincirleme kazalar meydana geldi.

132 aracın karıştığı kazalarda en az 76 kişinin yaralandığını, yaralılardan 5’inin hayati tehlikesinin bulunduğu ve 11’inin durumunun ciddi olduğu belirtildi.

Metal hurdalığa dönen otoyoldaki araçlarda sıkışan yaralıları kurtarmak için 400 kişilik ekip seferber oldu. Yaralıların tedavisi için otoyol üzerine çadır klinikler kuruldu.

Yoğun sis nedeniyle yaralıların hastaneye kaldırılması ilk etapta mümkün olmazken durumu ağır olan yaralılar sisin dağılmasıyla birlikte civardaki hastanelere kaldırıldı.

Kazanın şahidi olan şoförler aniden bastıran sisin önlerinde beyaz bir duvar örerek görüş mesafesini sıfıra yaklaştırdığını belirttiler.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar