banner864

Beşar Esad'dan önemli açıklamalar 26 Temmuz 2015, 14:58

Devlet televizyonuna konuşan Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, ülkesindeki iç savaşın çözümü için diyaloğa hazır olduklarını söyledi.
Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad devlet televizyonunda katıldığı programda konuştu. Konuşmasında "Kötü bir dönemden geçiyoruz ve uzlaşmacı bir çözüm görünmüyor" diyen Esad, "Etkileri sınırlı olsa bile iç savaşı bitirmek için her türlü siyasi diyaloğu destekleriz. Ancak terörle mücadele temeli olmayan her türlü girişim boş ve anlamsız alacaktır" dedi.

Şimdiye kadar, terörle mücadele ifadesini IŞİD ve muhalif silahlı gruplar için kullanan Esad, ülkesindeki muhalif gruplara desteğin arttığını söyleyerek, bu amaçla Suriye'nin bazı bölgelerine doğrudan müdahale edildiğini belirtti.

Konuşmasında, "Ordu halkı koruyacak kapasitede. Ancak insan gücü açığımız var" diyen Esad, stratejik öneme sahip bölgeleri korumak için bazı bölgelerden çekilmeleri gerektiğini anlattı.

Beşar Esad, iç savaşta en büyük destekçilerinden biri olan İran'ın katkısının uzmanlarla sınırlı oldunu kaydetti. 'Lübnan Direnişi' diye bahsettiği Hizbullah'ınsa sahada askerleriyle birlikte savaştığını ifade etti.
(sputnik)

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar