banner864

Beşar Esad'ın rakiplerinden önemli açıklamalar 03 Haziran 2014, 22:36

Suriye'de Cumhurbaşkanlığı seçimleri gece yarısına kadar uzarken Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile yarışan iki aday Eski Bakan Doktor Hasan el Nuri ve Eski Milletvekili Mahir El Haccer'den önemli açıklamalar geldi.

Eski Bakan Doktor Hasan El Nuri, "Suriye halkı iradesi ile ülkesine saldıran terörün seçimle belini kırdı. Suriye devleti halkının iradesi ile direndi. Ben kendime oy verdim. Kim kazanırsa kazansın, vatanın geleceği için en iyisi olacaktır" dedi.


Bir diğer Cumhurbaşkanı adayı olan Eski Bakan Mahir El Haccer ise, "Bu seçim Suriye'nin tahrip olmasını kanının akmasını isteyen ve hep Suriye halkı adına konuştuğunu iddia eden tüm güçlere en iyi yanıttır. Biz bu ülkenin söz hakkı olan öz evlatları hiç kimseye bizim adımıza konuşma hakkını vermiyoruz. Bu seçim sadece Cumhurbaşkanı seçimi değil, Suriye Arap Cumhuriyeti'nin anayasının da toprak bütünlüğünün de bağımsızlığının da bir tescilidir." diye konuştu.
Haber: Çimen Filiz Paşa/ Deniz Çağlayan
Şam

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

faruk üstün :

bu sözler,tayip'e en okkalı yanıttır. inşallah dersini aldı.

Nüket tilkici :

Tayyip ve tüm yıkıcı ülkeler Suriye'nin namuslu vatan sever halkının mücaadelesi karşısında bir kez daha rezil oldular yaşa esat

YusufD :

30 dan fazla ülkeden devşirilen katiller sürüsü, suriye'yi, kana, ateşe boğdu. birde utanmadan bunlara "suriyeli muhalifler" diyorlar. cezairli, tunuslu,mısırlı, çeçenyalı, afganistanlı,libyalı, bunlar nasıl suriyeli muhalif olabilir? suriye'de dökülen her damla kanın sorumlusu, bu katiller sürüsüne destek veren güçlerdir.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar