Bir açıklama da Beyaz Saray'dan geldi 05 Kasım 2014, 13:55

Amerika Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın "Erdoğan'dan asla özür dilemedim" sözlerinin ardından, bir açıklama da Beyaz Saray'dan geldi. Beyaz Saray Sözcüsü John Earnest, "Biden'ın ofisinden yapılan açıklama kesinlikle buna işaret ediyordu" dedi.
Amerika Başkan Yardımcısı ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki özür tartışmasıyla ilgili Beyaz Saray'dan açıklama geldi.

Beyaz Saray Sözcüsü John Earnest, Biden'in "Erdoğan'dan asla özür dilemedim" sözleri üzerine konuştu. Sözcü, "Biden'ın ofisinden yapılan açıklama kesinlikle buna işaret ediyordu" dedi.

Günlük basın toplantısında Earnest’a, Biden’in sözlerinin, Beyaz Saray'dan o dönem gelen özür açıklamasıyla çelişip çelişmediği soruldu. "Ortada anlam bilimsel bir farkılık yok" diyen Beyaz Saray Sözcüsü, Erdoğan ile Biden arasındaki telefon görüşmesini dinlemediğini, sözlerini o dönem Biden'ın ofisinden gelen açıklamaya dayandırdığını ifade etti.

Biden, Harward Üniversitesi'nde yaptığı konuşmada, Erdoğan'ın Esad’ı devirmek için, El Kaide ve El Nusra gibi terör örgütlerine silah ve para akıttığını, Türkiye topraklarını teröristlere açtığını söylemişti.Beyaz Saray'dan gelen özür açıklaması üzerine, Biden dün son noktayı koymuş ve asla Erdoğan'dan özür dilemediğini söylemişti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Mutual :

Ya adam kendini dünyanın kralı zannediyor kendi söyledigi yalana kendi inaniyor...özür dilemiş , oğlum bak git...

askin ilhami :

Erdogandan neden ozur dilesin adam ne duyduysa onu soyledi erdogan kendini patisah zanidiyorv

korkut kolerkılıc :

özür dilediğine inanmamıştıkki.netanyahu'da özür dilememişti.el sillesi yemeyen erdoğan yumruğunu balyoz sanıyor.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar