banner864

Birleşmiş Milletler'den bir açıklama daha 08 Ekim 2014, 12:19

Birleşmiş Milletler Suriye Temsilcisi, Kobene'in düşmesinin Türkiye'yi büyük riske sokacağını savundu.
Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-Mun'un Aynel Arab için harekete geçme çağrısının ardından, Birleşmiş Milletler'den bir açıklama daha geldi.

Birleşmiş Milletler Suriye Temsilcisi Staffan de Mistura, Kobane düşerse Türkiye'yinin büyük bir tehditle kaşı karşıya kalacağını savundu.

IŞİD'in Türkiye'yi tehdit eder hale gelebileceğini söyleyen Mistura, Anakara'nın tek çözüm yolunun Suriyeye girmesi olduğunu söyledi. Mistura, "Eğer IŞİD Kobane’yi alırsa büyük bir insani trajedi ve katliam yaşanması söz konusu. Ayrıca Türkiye'yi de tehdit eder hale gelecekler. Kararı Türkiye'ye bırakıyorum," dedi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

hataylı ali :

bu insan benzeri yaratıkların yapmak istedikleri bir taşla iki kuş yakalamaktır.dikkat edin hem türkiye maşa olacak hem de bop kürdistan haritasının temeli atılacak. kim verdi bu silahları işide. neden abd işidi bitirmiyor. gücü mü yok. yoksa zaman kazanarak maşa ülke türkiyeyi mi sokacak savaşa. bizim yapmamız gereken savaşa girmeden önce çok iyi düşünmektir. sınır hattında güvenli bölge oluşturup bu işin diplomatik yolla çözülmesi olacak.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar