banner864

BM günü Tahran'da kutlandı 30 Ekim 2014, 14:58

Birleşmiş Milletler günü İran'ın başkenti Tahran'da kutlandı. İran'lı yetkililer, Birleşmiş Milletlerden uluslararası barış ve istikrarın sağlanmasında daha aktif olmasını istedi.

BM GÜNÜ TAHRAN'DA KUTLANDI paylaşan: ulusalkanal
Birleşmiş Milletler günü İran'ın başkenti Tahran'da kutlandı. İran Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırma Merkezi'nde düzenlenen toplantının gündemi İnsan hakları ve uyuşturucu ile mücadeleydi.

Toplanrı İran'da olunca açıklamalarda nükleer müzakerleri konusu öne çıktı. BM genel sekreter yardımcısı Jean Eliasson, "İran'ın nükleer müzakere görüşmelerinde umutlu olduğunu ve dünya sorunlarının çözümü için bir yol bulunması gerektiğini" söyledi.

Eliasson, mülteciler sorunu, iklim değişikliği halkları sorunlarının çözümü için küresel bir strateji izlenmesi gerektiğini söyledi.

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Abbas Erakçi de ulus devletlerin bağımsızlıklarının saldırı altında olduğuna dikkat çekti. Erakçi, "Bugün biz,  çatışma, terörizm, askeri saldırılar, ülkelerin ulusal hakimiyetlerinin ihlali, radikalizm ve şiddet gibi durumlarla karşı karşıyayız" dedi.

Yakup Arslan/Tahran

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar