banner864

Charlie Hebdo saldırısını üstlendiler! 14 Ocak 2015, 11:27

El Kaide'nin Yemen Kolu, Fransa'nın başkenti Paris'teki saldırı resmen üstlendi. Reuters, örgütün bu konuda bir görüntü yayınladığını duyurdu.
Reuters'ın haberine göre örgüt saldırıyla ilgili bir video yayımladı. Videoda örgütün liderlerinden Nasser el Ansi, saldırının intikam almak amacıyla El Kaide'nin Yemen kolu üyeleri tarafından yapıldığı belirtti. Saldırı emrinin El Kaide örgütü lideri Eymen el-Zevahiri tarafından verildiğini açıkladı.

Saldırıyı düzenleyen Kouachi kardeşlerin öldürülmeden önce telefonla BFM TV'ye bağlanarak, "El Kaide'nin Yemen kolu tarafından görevlendirildiğini" söylediği basında yer almıştı.

Saldırıdan birkaç gün sonra da bir El Kaide üyesi, Associated Press'e yaptığı açıklamada, saldırının örgütün Yemen kolu tarafından düzenlendiğini ifade etmişti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

ilahiadalet :

adamlar o kılık kıyafetle oraya kadar arabayla sorunsuz gelebiliyor, ellerinde silahlar inip binaya çıkıyor tarıyor çıkıp sokakta sağa sola bağırıyor binip gidiyor. gelmesi gitmesi bir saati bulmuştur hepsi. ne istihbaratmış fransanın istihbaratı polisi. bir tanesi ortada yok sokak sanki buna izin verilmişcesine bomboş

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar