banner864

CHP'li vekiller Türkiye'yi şikayet etti! 13 Mart 2015, 19:08

İki CHP milletvekili ABD’ye şikâyet mektubu yazdı. ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'ye gönderilen mektubun göndericileri ise Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka ve Adana Milletvekili Faruk Loğoğlu. Milletvekilleri yazdıkları mektupta, Türkiye'de temel özgürlüklerin giderek aşındırıldığı, yaşanan durumun hukukun üstünlüğüne bir saldırı olduğu belirtildi.
CHP Adana Milletvekili Faruk Loğoğlu ve Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’ye mektup yazdı.

Vekiller yazdıkları mektupta, Türkiye’deki anti demokratik uygulamalarla ilgili şikayette bulundu.

Mektupta, “Türkiye’de ifade ve basın özgürlüğü başta olmak üzere temel özgürlüklerin kötü ve alarm verici durumu artık bütün dünyada bilinmektedir” ifadeleri yer aldı.

Vekiller, hükümeti eleştiren gazetecilerin işlerinden kovulduklarını ya da hapse atıldıklarını vurguladı.

Temel özgürlüklerin giderek aşındırıldığını kaleme alan vekiller, durumu hukukun üstünlüğüne saldırı olarak değerlendirdi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

uzak :

atatürkün tam bağımsızlık ilkesi bir hayli değişmiş olmalı biz hep yanlış yorumlamışız demek ki.bu şikayeti yaparak abdnin ne yapmasını istiyorlar acaba.

haydar :

bu vekiller tbmm de degi̇lde abd demi̇ veki̇lli̇k yapiyorlar.vekiller asıllarına karşı sorumludurlar bunların asılları abd liler

ilke :

kimi kime şikayet ediyorlarsa artık .. herhalde milletin aklıyla hafızasıyla alay ediyorlar

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder