banner864

"Çin füze meselesi Türkiye'nin kendi kararıdır" 23 Ekim 2013, 11:28

Brüksel'deki NATO Savunma Bakanları toplantısı sonrası, NATO Genel Sekreteri Rasmussen soruları yanıtladı. Rasmussen, Türkiye'nin Çin'den almayı planladığı füze sistemi için, "Füze konusu, Türkiye'nin kendi kararıdır" dedi.
 NATO Savunma Bakanları dün Brüksel'de bir araya geldi.

Toplantı sonrası NATO Genel Sekreteri Fogh Rasmussen, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Toplantının öncelikli gündeminin Afganistan olduğunu söyleyen Rasmussen, NATO'nun en uzun görevi olan Afganistan harekatının 2014'te sonlandırılacağını hatırlattı.
Toplantıda, Amerikan İstihbarat Kuruluşu NSA'nın dinleme skandallarının ardından önem kazanan "siber güvenlik" meselesi de tartışıldı.

Rasmussen, Türkiye'nin Çin'den almayı planladığı füze sistemi konusunun toplantıda ele alınmadığını söyledi.

Füze meselesinin Türkiye'nin kendi kararı olduğunu vurgulayan Rasmussen, "yetkililerin son kararı vermeden önce NATO ile uyumu göz önünde bulunduracağını umuyorum" dedi.


Yorumlar

serkan acarel :

daha halen füze ve cin konusu !!! nato da kac tane üye var, bagzilari rusya dan yada cin den coktan malzeme almislar, mesela yunanistan s-300 füzelerini rusya dan almislar, ona birsey demiyorsunuz, ama türkiye cin den birsey alirlarsa, kiyamet kopuyor. yok nato yada güvenilmez artik. aslinda bence türkiye hem ab üye adayligindan ve nato dan cikmasi lazim, ama öyle bir yigit basbakan yok ki ortada !!!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar