banner864

Çin’den israil'in Filistin saldırılarına sert tepki 20 Temmuz 2014, 16:44

Filistin için olağanüstü toplanan Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne, Çin'in sert tepkisi damga vurdu. İsrail'in Gazze işgaline derhal son vermesini isteyen Çin, "1967 sınırlarına dayalı bağımsız bir Filistin devleti kurulması çabalarını desteklediklerini" söyledi.
Çin, İsral'in Filistin saldırılarına sert çıktı.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin, Filistin'deki durumu değerlendirmek üzere yaptığı toplantıya Çin'in çıkışı damga vurdu.

Toplantıda konuşan Çin Daimi Temsilcisi Liu Jieyi, uluslararası çağrılara rağmen İsrail'in havadan büyük çaplı bombardıman yürüttüğünü ve karadan işgal başlattığını, bu durumun çocuk ve kadınlar dâhil olmak üzere ağır sivil can kayıplarına yol açtığını kaydetti.

"Çin'in güç suistimalini kınadığını" kaydeden temsilci "Her ne mazeretle olursa olsun sivil can kayıplarına yol açan eylemlerin kabul edilemez olduğunu" söyledi.

Kuvvet kullanımına karşı olduklarını açıkça belirten Çin temsilcisi, tarafları bir an önce ateşkes yapmaya, İsrail'i kara birliklerini çekmeye, Gazze'ye ablukayı tamamen kaldırmaya ve uluslararası yardımlara izin vermeye çağırdı.

Filistin devleti kurulması isteklerini de yineleyen Çinli temsilci, "Filistin halkının tam egemenliğe sahip, başkenti Doğu Kudüs olan ve 1967 sınırlarına dayalı bağımsız bir Filistin devleti kurma çabalarını destekliyoruz" dedi. Çin, Filistin'in, Birleşmiş Milletler ve diğer uluslararası kuruluşlara kabul edilmesini istedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

yusuf :

kahrolsun israil

Hidayet Turk :

Helal olsun cin halk cumhuriyetine

gulay kip :

Yok mu bu lanete DUR diyecek olan.YEMİN EDERİM MUSLUMANLİK BUYSA MUSLUMANLİGİMDAN UTANİYORUM.Bİ venezuela olamadik bi çin olamadik.bi yandan turk kurt bir yandan isid bi yandan afganistan,suriye misir...Ne oluyor Allahim KULDAN MUSLUMANDAN MEDET UMMAK RUYA.SEN SEN YARDİM ET ALLAHİM.hepimiz kardesiz.israilin helak oldugu gunu goster baska bir sey istemiyorum Allahim.umarim cin yapar bunu.musluman ulkelerinin yapamadigini cin yapiyor helal olsun.dilsiz seytan MUSLUMAN ULKELERİ İSLAMİN TUM ONURUNU YERE SERDİLER.MUSLUMANLİGİMDAN UTANİYORUM.UTANİYORUM...AHHH!AFFET BENİ FİLİSTİN.

Şeref ŞAHİN :

önceli̇kle çi̇n e teşekkür ederi̇z bu söyedi̇kleri̇ni̇n arkasinda durmasini i̇sderi̇z ve bu kanin bi̇ran önce durdurulmasini i̇sderi̇z filistin devletinin bir an önce kurulmasını dileriz allah yardımcıları olsun

mursel :

Helal olsun

Oğuzhan :

Eğer çin bu beklediği yanıtı almaz ise Çin ile israil arasında büyük bir çatışma başlar fakat Çin dikkate alinmiyacak bir devlet değildir

evin :

Adaletli devlet buna denir kahrololası israil

BAHAR :

helal olsun

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar