banner864

Dünya kayıtsız kalmadı 14 Şubat 2014, 17:56

Ulusal Kanal muhabiri Hüsna Sarı'nın "Yurtseverlere özgürlük" eyleminde görevini yapmaya çalışılırken polis tarafından hedef alınması dünya basınında da yer buldu.
Hüsna'nın elindeki mikrofonunun net olarak görülmesine karşın TOMA'ların hedefi olduğu görüntüler yabancı ajanslar tarafından dünyaya servis edildi.

Reuters Haber Ajansı Ankara'daki müdahaleyi Hüsna Sarı'nın ayaklarının yerden kesildiği bu fotoğrafla duyurdu.İngiliz Times gazetesi de "Gerçeğin soğuk darbesi" başlığıyla duyurduğu haberde polisin basınçlı su ile Hüsna'nın ayaklarını yerden kestiği fotoğrafını kullandı. 

Huffington Post Gazetesi Ankara'daki polis müdahalesini geniş bir fotoğraf galerisiyle duyurdu. “Türkiye’deki protestodan şoke eden 19 kare” başlığıyla yayınlanan galerinin ilk sırasında gene aynı fotoğraf vardı. Ayakları yerden kesilen Hüsna elindeki mikrofonu inatla bırakmıyordu.

New York Times ise fotoğrafı günün önemli kareleri arasında gösterdi.

Hüsna'nın fotoğrafı; yabancı haber sitesi gawker.com'da da "Eylemde tazyikli ve biberli suyla saldırılan muhabirin şoke eden fotoğrafı" başlığıyla yayınlandı. 

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Vilma Gursoy :

Ofkeyle kalkan zararla oturur.Hukumet uyguladigi siddetle daha da batacak.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar